Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Wiesław
Nazwisko: Zajda
Miejsce urodzenia: ROZPRZA
Data urodzenia: 13-03-1925
Imię ojca: Józef
Imię matki: Anastazja
Dodatkowe informacje:

Do pracy w MBP skierowany przez PPR. Według wniosku z 24.04.1924, w latach 1954-1956 kierownik grupy "francuskiej" (oficjalnie: attache Ambasady PRL we Francji). W okresie od 14.05.1962 do 10.09.1966 rezydent na placówce (oficjalnie: II sekretarz Ambasady PRL w Rzymie). Delegowany służbowo: od 29.11.1971 do 2.12.1972 do Bułgarii; od 16.02.1970 do 28.02.1970 do Bułgarii i Czechosłowacji; od 14.05.1962 do 10.09.1966 do Włoch. Od 1.11.1969 do 22.09.1970 delegowany na stanowisko kierownika Zespołu do opracowywania instrukcji w zakresie informacji i prac analityczno-badawczych. W 1945 Centralna Szkoła MBP w Łodzi. W 1951 sześciomiesięczny kurs aktywu kierowniczego w MBP.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP ŁÓDŹ REFERENCI TERENOWI (GMINNI) REFERENT NA GMINĘ TUSZYN - 07-03-1945
IPN BU 0604/60 t. 1-3 14030/V akta osobowe
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I, SEKCJA II REFERENT - 02-10-1945
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ VII, SEKCJA II REFERENT - 06-02-1946
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ V, SEKCJA I REFERENT - 04-06-1946
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ V, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 18-06-1946
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ V, SEKCJA II STARSZY REFERENT P.O. KIEROWNIKA - 01-10-1946
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ V, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-06-1947
PUBP AUGUSTÓW BRAK ZASTĘPCA P.O. SZEFA - 01-10-1948
PUBP AUGUSTÓW BRAK SZEF - 01-12-1949
PUBP ŁOMŻA BRAK SZEF - 01-07-1950
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ V ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-12-1951
WUBP BIAŁYSTOK KIEROWNICTWO INSPEKTOR - 01-01-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ III, SEKCJA III KIEROWNIK - 30-08-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII KIEROWNIK SEKCJI (ETAT NIEJAWNY) - 15-05-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I KIEROWNIK SEKCJI (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ I STARSZY OFICER OPERACYJNY - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY - 31-07-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ I INSPEKTOR - 01-07-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II STARSZY INSPEKTOR - 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-06-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI NACZELNIK - 01-10-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV ZASTĘPCA DYREKTORA - 15-01-1967
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 10-05-1971
MSW WARSZAWA GRUPA DO ZLECEŃ SPECJALNYCH STARSZY INSPEKTOR płk 01-06-1971 28-02-1973
.