Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-12-2021 09:17

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Bronisław
Nazwisko: Ładniak
Miejsce urodzenia: HUTA TUROBIŃSKA
Data urodzenia: 12-01-1941
Imię ojca: Paweł
Imię matki: Aniela
Dodatkowe informacje:

Pełniąc służbę na stanowisku inspektora operacyjnego Referatu ds. Służby Bezpieczeństwa KP MO w Tomaszowie Lubelskim, wykonywał zadania na odcinku Grupy Paszportów i Dowodów Osobistych oraz Kontroli Ruchu Granicznego i Wydziału II, a od 11.1971 na odcinku pionu Wydziału III.
Pełniąc funkcję kierownika sekcji Wydziału IV, a następnie Wydziału V WUSW w Zamościu, wykonywał obowiązki starszego inspektora Zespołu ds. Służby Bezpieczeństwa Wydziału Inspekcji WUSW w Zamościu.
W okresie 3.02.-15.02.1964 kurs dla nowo przyjętych funkcjonariuszy SB; 1.07.-6.07.1974 kurs z zakresu obsługi eksploatacyjnej urządzenia TgS-1 przy KWMO w Lublinie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO HRUBIESZÓW REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-12-1963
IPN Lu 0296/670 679/V akta osobowe
KP MO TOMASZÓW LUBELSKI REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 15-03-1964
CW MSW LEGIONOWO SZKOŁA OFICERSKA NR 1 SŁUCHACZ - 07-09-1964
KP MO TOMASZÓW LUBELSKI REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-08-1965
KP MO TOMASZÓW LUBELSKI REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA OFICER - 01-04-1967
KP MO TOMASZÓW LUBELSKI REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-03-1970
KW MO ZAMOŚĆ WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR - 01-06-1975
KW MO ZAMOŚĆ WYDZIAŁ INSPEKCJI, ZESPÓŁ DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 16-10-1975
KW MO ZAMOŚĆ INSPEKTORAT ANALITYCZNO-INFORMACYJNY STARSZY INSPEKTOR - 16-10-1976
ASW WARSZAWA STUDIA MAGISTERSKIE SŁUCHACZ - 02-10-1979
KW MO ZAMOŚĆ BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 31-05-1982
KW MO ZAMOŚĆ WYDZIAŁ IV, GRUPA OPERACYJNA W BIŁGORAJU KIEROWNIK GRUPY - 01-06-1982
KW MO ZAMOŚĆ WYDZIAŁ IV KIEROWNIK SEKCJI - 16-05-1983
WUSW ZAMOŚĆ WYDZIAŁ IV KIEROWNIK SEKCJI - 14-07-1983
WUSW ZAMOŚĆ BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-01-1985
WUSW ZAMOŚĆ WYDZIAŁ V KIEROWNIK SEKCJI - 01-10-1985
WUSW ZAMOŚĆ WYDZIAŁ INSPEKCJI, ZESPÓŁ DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR mjr 01-02-1987 31-05-1990
.