Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Czesław
Nazwisko: Połacik
Miejsce urodzenia: CZELADŹ
Data urodzenia: 18-09-1928
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

Rozkazem Personalnym z 19.10.1950 został odkomenderowany do pracy w MSZ. Od grudnia 1950 do 16.03.1953 przebywał w Ambasadzie PRL w Ankarze, gdzie pracował w charakterze szyfranta. Od 1.11.1950 przebywał na bezpłatnym i bezterminowym urlopie. W 1946 II dwumiesięczny kurs w Szkole przy WUBP w Katowicach. W 1949 sześciotygodniowe przeszkolenie wojskowe KBW w 3 Batalionie Broni Ciężkiej w Katowicach. W okresie od 7.01.1969 do 22.03.1969 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa. Od 18.09.1973 do 31.10.1973 kurs zastępców komendantów powiatowych ds. Służby Bezpieczeństwa w Ośrodku Szkolenia Kadr Kierowniczych MSW w Łodzi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP BĘDZIN BRAK DANYCH WARTOWNIK - 20-09-1945
IPN Ka 0229/174 9798/V akta osobowe i karta
UBP BĘDZIN BRAK DANYCH MŁODSZY REFERENT - 23-02-1947
CW MBP LEGIONOWO KURS SZYFRANTÓW-FOTOGRAFÓW SŁUCHACZ - 01-08-1947
MBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU II - 28-02-1948
WUBP KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 04-04-1948
PUBP BIELSKO REFERAT II SZYFRANT-FOTOGRAF - 23-04-1948
MBP WARSZAWA BIURO "C", SAMODZIELNA SEKCJA SZYFRÓW SZYFRANT - 01-09-1952
WUBP STALINOGRÓD (KATOWICE) SAMODZIELNA SEKCJA „C” P.O. KIEROWNIKA - 15-05-1953
WUBP STALINOGRÓD (KATOWICE) SAMODZIELNA SEKCJA „C” KIEROWNIK - 01-10-1954
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) SAMODZIELNA SEKCJA "A" STARSZY OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-04-1956
KW MO KATOWICE SAMODZIELNA SEKCJA "A" STARSZY OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 27-12-1956
KW MO KATOWICE SAMODZIELNA SEKCJA "A" KIEROWNIK - 01-01-1957
KW MO KATOWICE SAMODZIELNA SEKCJA REJESTRACJI CUDZOZIEMCÓW KIEROWNIK - 01-11-1964
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO NACZELNIK - 01-11-1965
KW MO KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-04-1972
KP MO PSZCZYNA BRAK I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-06-1972
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ "C" ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1974
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ "C", SEKCJA I KIEROWNIK JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA NACZELNIKA ppłk 01-06-1975 31-12-1975
.