Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Strzałka
Miejsce urodzenia: Sól
Data urodzenia: 24-06-1929
Kraj urodzenia: Polska
Imię ojca: Andrzej
Imię matki: Ewa
Dodatkowe informacje:

Według karty ewidencyjnej 23.01.1953 został przyjęty na stanowisko wartownika PUBP Biłgoraj. Według karty ewidencyjnej na stanowisko słuchacza Międzywojewódzkiego Kursu Przeszkolenia Oficerów Bezpieczeństwa Publicznego SM Legionowo został mianowany 01.09.1954. Według karty ewidencyjnej na stanowisko referenta PUd/sBP Biłgoraj został mianowany 01.08.1955. Od 01.06. do 15.10.1975 pełnił funkcję starszego inspektora Zespołu Stanowisk Samodzielnych Wydziału Inspekcji KW MO Zamość.  W roku 1955 członek grupy operacyjnej likwidującej oddział partyzancki Andrzeja Kiszki. 10.11.1958 - 15.12.1960 słuchacz Szkolenia Wojskowego w Departamencie Kadr i Szkolenia MSW Warszawa. 18.09.1962 - 23.01.1963 słuchacz Kursu z Zakresu Prowadzenia Niektórych Czynności Dochodzeniowych w KW MO Lublin. 16.02. - 28.02.1976 słuchacz Krótkoterminowego Kursu Pionu Paszportów w Departamencie Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego MSW Warszawa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP BIŁGORAJ OCHRONA WARTOWNIK - 23-01-1953
IPN Lu 0296/648 V/656 akta osobowe i karta
PUBP BIŁGORAJ KIEROWNICTWO REFERENT - 15-07-1953
SM LEGIONOWO MIĘDZYWOJEWÓDZKI KURS PRZESZKOLENIA OFICERÓW BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO SŁUCHACZ - 10-10-1954
WUdsBP LUBLIN DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 01-08-1955
PUdsBP BIŁGORAJ BRAK DANYCH REFERENT - 10-08-1955
PUdsBP BIŁGORAJ BRAK DANYCH OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KP MO BIŁGORAJ REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KP MO BIŁGORAJ REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1962
KP MO BIŁGORAJ REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-04-1967
KP MO BIŁGORAJ REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-05-1972
KP MO BIŁGORAJ P.O. PIERWSZEGO ZASTĘPCY KOMENDANTA POWIATOWEGO D/S SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 11-09-1974
KP MO BIŁGORAJ REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR OPERACYJNY kpt. 25-10-1974 31-05-1975
KW MO ZAMOŚĆ WYDZIAŁ PASZPORTÓW, REFERAT PASZPORTÓW W BIŁGORAJU INSPEKTOR - 16-10-1975
KM MO BIŁGORAJ GRUPA PASZPORTÓW INSPEKTOR - 16-05-1983
RUSW BIŁGORAJ GRUPA PASZPORTÓW INSPEKTOR mjr 14-07-1983 28-02-1990
.