Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Zygmunt
Nazwisko: Żywiołek
Miejsce urodzenia: GĘZYN
Data urodzenia: 27-03-1936
Imię ojca: Leon
Imię matki: Antonina
Dodatkowe informacje:

W latach 1952-1954 członek ORMO w Zabrzu.
Pracując w Wydziale II na okres luty 1959-1962, został przesunięty do Grupy VI, po czym od 1963 wrócił do Grupy I.
W okresie 4.12.1961-17.01.1962 oddelegowany do Grupy Operacyjnej w Będzinie Wydziału II KWMO w Katowicach.
W okresie 11.04.1960-15.04.1960 kurs po linii Wydziału VI Departamentu II MSW w Ośrodku Szkolenia Kadr MSW; 1.09.1962-30.06.1963 przeszkolenie w zakresie prowadzenia niektórych czynności dochodzeniowych.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KOS MBP CZERWIEŃSK DWULETNIA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 01-09-1954
IPN Ka 0188/283 287/V akta osobowe i karta
MUdsBP ZABRZE SEKCJA III "A" OFICER OPERACYJNY chor. 24-06-1956 31-12-1956
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 24-06-1956
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ "B", SEKCJA I WYWIADOWCA - 01-04-1957
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II, SEKCJA I OFICER OPERACYJNY - 25-03-1958
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II, GRUPA I STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1965
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II, GRUPA I INSPEKTOR - 01-04-1967
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II, GRUPA I KIEROWNIK - 01-06-1970
KW MO CZĘSTOCHOWA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-06-1975
KW MO CZĘSTOCHOWA WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-06-1975
KW MO CZĘSTOCHOWA WYDZIAŁ INSPEKCJI, ZESPÓŁ DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 16-01-1978
KW MO CZĘSTOCHOWA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA mjr 30-06-1983 31-08-1983
.