Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Janusz
Nazwisko: Ryszkiewicz
Miejsce urodzenia: WERBKOWICE
Data urodzenia: 24-08-1949
Imię ojca: Tadeusz
Imię matki: Cecylia
Dodatkowe informacje:

Po awansie na stanowisko kierownika Grupy Operacyjnej w Tychach dalej organizował pracę operacyjną w Gliwicach. W opinii służbowej z 31.10.1983 znajduje się informacja, że od grudnia 1982 pełnił obowiązki zastępcy szefa ds. Służby Bezpieczeństwa w Wodzisławiu Śląskim. W okresie od 21.01.1975 do 3.08.1975 Studium Podyplomowe ASW w Świdrze.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KM MO GLIWICE REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR OPERACYJNY - 16-05-1974
IPN Ka 0231/141 t. 1-2 10285/V akta osobowe i karta
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III "A", GRUPA OPERACYJNA W GLIWICACH STARSZY INSPEKTOR - 01-06-1975
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III "A", GRUPA OPERACYJNA W TYCHACH KIEROWNIK - 01-10-1981
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ V KIEROWNIK GRUPY OPERACYJNEJ - 01-12-1981
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ V-2, GRUPA OPERACYJNA W GLIWICACH ZASTĘPCA NACZELNIKA - 20-03-1982
KM MO WODZISŁAW ŚLĄSKI ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 18-05-1983
WUSW KATOWICE DO DYSPOZYCJI SZEFA kpt. 30-06-1987 12-08-1987
.