Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-03-2019 11:21

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Tadeusz
Nazwisko: Nestorowicz
Miejsce urodzenia: Bedlno
Data urodzenia: 27-10-1928
Imię ojca: Czesław
Imię matki: Marianna
Dodatkowe informacje:

Od 1962 r. w PZPR.
Od 19.05.1967 r. do 09.06.1972 r. radca handlowy przy Ambasadzie PRL w Belgradzie.
Wedle materiału aktowego: w dn. 03.01.1986 r. zatwierdzony na ambasadora PRL w Jugosławii; od 18.02.1986 r. do 28.07.1987 r. ambasador PRL w RFN; w dn. 26.06.1988 r. zatwierdzony na ambasadora PRL w Kólestwie Holandii; w dn. 18.01.1989 r. zatwierdzony na konsula generalnego PRL w Zagrzebiu.
Źródła: AAN KC PZPR CK/VIII-706; IPN BU 0236/349/4, k. 112.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Handlu Zagranicznego Warszawa 04-1973 04-1974 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 189.
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Handlu Zagranicznego i Gospodarki Morskiej Warszawa 04-1974 08-1981 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 189.
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Handlu Zagranicznego Warszawa 08-1981 10-1981 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 189.
Minister Ministerstwo Handlu Zagranicznego Warszawa 31-10-1981 6-11-1985 AAN CK/VIII-706; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 189.
Zastępca Kierownika Wydział Polityki Kadrowej Komitet Centralny Warszawa PZPR 11-01-1988 W. Janowski, A. Kochański, Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR 1948-1990, pod red. K. Persaka, Warszawa 2000, s. 127.