Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-05-2024 09:14

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Edward
Nazwisko: Maciejewski
Miejsce urodzenia: KRAKÓW
Data urodzenia: 24-12-1921
Imię ojca: Wacław
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W okresie od 19.09.1966 do 10.12.1966 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP CHEŁMNO BRAK DANYCH REFERENT - 20-09-1947
IPN Ka 0227/511 9021/V akta osobowe i karta
PUBP CHEŁMNO REFERAT IV MŁODSZY REFERENT - 11-10-1947
PUBP CHEŁMNO REFERAT IV REFERENT - 01-09-1948
PUBP CHEŁMNO REFERAT IV STARSZY REFERENT - 01-12-1948
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 01-09-1949
WUBP BYDGOSZCZ BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 21-07-1950
PUBP WĄBRZEŹNO BRAK ZASTĘPCA SZEFA - 19-09-1950
SM POZNAŃ KATEDRA OPERACYJNA WYKŁADOWCA - 20-11-1951
MKPOBP POZNAŃ KATEDRA PRZEDMIOTÓW OPERACYJNYCH WYKŁADOWCA - 01-08-1953
MKPOBP STALINOGRÓD (KATOWICE) KATEDRA PRZEDMIOTÓW OPERACYJNYCH WYKŁADOWCA - 15-03-1954
WUdsBP POZNAŃ BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 15-08-1955
WUdsBP POZNAŃ WYDZIAŁ KADR I SZKOLENIA, SEKCJA II STARSZY INSTRUKTOR - 15-08-1955
WUdsBP POZNAŃ WYDZIAŁ KADR I SZKOLENIA, SEKCJA II OFICER SZKOLENIOWY - 01-04-1956
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 27-12-1956
KW MO POZNAŃ KIEROWNICTWO JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR SZKOLENIA OPERACYJNEGO - 01-05-1957
KW MO POZNAŃ SAMODZIELNA SEKCJA KADR I SZKOLENIA INSPEKTOR SZKOLENIA ZAWODOWEGO - 01-03-1962
KW MO KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI I ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 30-06-1965
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ "B" ZASTĘPCA NACZELNIKA mjr 01-07-1965 31-01-1975
.