Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Franciszek
Nazwisko: Dudek
Miejsce urodzenia: BYCZYNA
Data urodzenia: 05-01-1920
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Rozalia
Dodatkowe informacje:

W okresie od 10.09.1952 do 8.07.1953 Szkoła Międzywojewódzka przy WUBP w Katowicach. Z charakterystyki z dnia 30.03.1952 wynika, że funkcjonariusz w tym czasie pracował jako referent p.o. kierownika Referatu Ochrony PUBP w Chrzanowie przy Państwowej Fabryce Lokomotyw "Fablok". Według charakterystyki z dnia 7.02.1954 funkcjonariusz po ukończeniu Szkoły Międzywojewódzkiej w Katowicach został skierowany jako referent do Referatu Ochrony PUBP w Oświęcimiu przy Zakładach Metali Lekkich w Kętach, stamtąd zaś został przeniesiony do obsługi gminy Wilamowice PUBP w Oświęcimiu.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP CHRZANÓW REFERAT OCHRONY REFERENT RO PRZY PAŃSTWOWEJ FABRYCE LOKOMOTYW "FABLOK" - 01-11-1949
IPN Kr 059/37 6056/SB akta osobowe i karta
PUBP OŚWIĘCIM REFERENCI TERENOWI (GMINNI) REFERENT NA GMINĘ OŚWIĘCIM - 08-07-1953
PUBP OŚWIĘCIM REFERENCI TERENOWI (GMINNI) REFERENT NA GMINĘ WILAMOWICE - 01-10-1954
PUdsBP OŚWIĘCIM BRAK DANYCH REFERENT - 01-04-1955
PUdsBP OŚWIĘCIM FUNKCJONARIUSZE OPERACYJNI OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KM MO JAWORZNO REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KP MO OŚWIĘCIM REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA, PUNKT "W" OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-02-1960
KP MO OŚWIĘCIM REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA "W" OFICER - 01-04-1967
KP MO OŚWIĘCIM REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA "W" STARSZY OFICER - 01-09-1969
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ "B", SEKCJA VI KIEROWNIK SEKCJI por. 01-05-1972 31-08-1972
.