Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Roman Jan
Nazwisko: Medyński
Miejsce urodzenia: ŁÓDŹ
Data urodzenia: 29-08-1930
Imię ojca: Nn
Imię matki: Emilia
Dodatkowe informacje:

W okresie od 23.05.1958 do 8.1962 delegowany do pracy w rezydenturze w Berlinie Zachodnim, oficjalnie zatrudniony w charakterze referendarza Misji Wojskowej PRL. Od 11.10.1965 do lutego 1967 delegowany do pracy w rezydenturze wiedeńskiej. Od 26.03.1968 do 1972 delegowany do pracy w rezydenturze w Sztokholmie, oficjalnie II sekretarz Ambasady PRL ds. prasowych. Od 24.03.1977 do 1.09.1980 delegowany do pracy w rezydenturze w Kolonii, oficjalnie: radca Ambasady PRL w Bonn.
Delegowany służbowo: od 16.06.1973 do 27.06.1973 oraz od 15.04.1974 do 2.05.1974 do Jugosławii; od 21.05.1973 do 30.05.1973 oraz od 17.02.1977 do 22.02.1977 do Austrii; od 14.07.1982 do 16.07.1982, od 15.03.1983 do 18.03.1983 oraz od 10.04.1984 do 12.04.1984 do NRD; od 6.02.1986 do 13.02.1986 oraz od 22.02.1988 do 24.02.1988 do Berlina; od 21.04.1986 do 24.04.1986 oraz od 26.05.1987 do 29.05.1987 do Moskwy; od 11.05.1986 do 18.05.1986 do Budapesztu; od 3.09.1987 do 9.09.1987 do Berlina Wschodniego; od 3.03.1988 do 6.03.1988 oraz od 14.03.1988 do 17.03.1988 do Wiednia.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII REFERENT - 15-09-1954
IPN BU 003175/266, IPN BU 2300/1643 23737/V, 1217/96/818 akta osobowe
SDepI WARSZAWA ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 15-09-1954
KdsBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I - 15-07-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I REFERENT (ETAT NIEJAWNY) - 15-07-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III, SEKCJA II REFERENT - 28-09-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III, SEKCJA II OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-06-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V OFICER OPERACYJNY - 01-04-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 15-06-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-07-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II INSPEKTOR (ETET NIEJAWNY) - 15-02-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-01-1974
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-02-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-11-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I NACZELNIK WYDZIAŁU (ETAT NIEJAWNY) - 01-02-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XIV NACZELNIK - 01-01-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA - 01-01-1984
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA (ETAT NIEJAWNY) płk 01-07-1988 31-07-1990
.