Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Narożny
Miejsce urodzenia: Rakojady
Data urodzenia: 05-12-1928
Kraj urodzenia: Polska
Imię ojca: Józef
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

W okresie od 1.10.1949 do 24.08.1958 służba wojskowa poza organami bezpieczeństwa państwa. Od 18.05.1960 do 23.11.1964 prowadził pracę kontrwywiadowczą na terenie 11 Pułku Czołgów i Artylerii Pancernej w Giżycku 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej w Legionowie. Od 24.11.1964 do 1.04.1966 obsługiwał kontrwywiadowczo Wojska Obrony Terytorialnej Kraju w Gliwicach. Od 2.04.1966 do 11.06.1969 obsługiwał kontrwywiadowczo 15 Pułku Czołgów w Gliwicach 2 Dywizji Zmechanizowanej w Nysie. Od 10.02.1970 do 4.08.1971 obsługiwał kontrwywiadowczo 10 Batalion Obrony Terytorialnej w Pniówku. Od 5.08.1971 do 12.01.1972 prowadził pracę kontrwywiadowczą na terenie Batalionu WOP w Chojnej 12 Pomorskiej Brygady WOP w Szczecinie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO WĄGROWIEC BRAK DANYCH ŁĄCZNIK 01-02-1946
IPN Sz 411/58 6715/91/329 wojskowe akta osobowe
IPN Sz 025/1116 1622/VI akta osobowe
KP MO GORZÓW WIELKOPOLSKI BRAK DANYCH MILICJANT 15-11-1946
KP MO GORZÓW WIELKOPOLSKI POSTERUNEK W WITNICY MILICJANT szer. 30-04-1947 30-04-1949
OS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS DOSKONALENIA OFICERÓW SŁUCHACZ 25-08-1958
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW EŁK STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU 02-07-1959
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ WSW GLIWICE, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA 24-11-1964
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ WSW GLIWICE, WYDZIAŁ I POMOCNIK SZEFA 12-06-1969
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ WSW SZCZECIN, WYDZIAŁ I POMOCNIK SZEFA kpt. 05-08-1971 12-01-1972
.