Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Bronisław Piotr
Nazwisko: Zych
Miejsce urodzenia: STRÓŻÓWKA
Data urodzenia: 19-07-1933
Imię ojca: Jan
Imię matki: Jadwiga
Dodatkowe informacje:

W okresie 30.09.1961-31.07.1964 w rezydenturze w Izraelu (oficjalnie: attache Wydziału Konsularnego Ambasady PRL w Tel-Avivie). W latach 15.05.1968-1973 samodzielny pracownik rezydentury w Indiach (oficjalnie: I sekretarz Ambasady PRL w New Delhi). W latach 14.09.1976-1.09.1980 w rezydenturze w Waszyngtonie (oficjalnie: radca Ambasady PRL w Waszyngtonie).
Delegowany służbowo do: 25-28.06.1974, 14-18.05.1974, 09-13.10.1989 Węgier, 10.10-01.11.1974 Nowego Jorku, Waszyngtonu, Chicago, Ottawy, Meksyku, Hawany, 07-10.04.1975, 26-30.10.1981, 22-25.03.1982, 26-29.11.1985 ZSRR, 17-21.11.1980 NRD, 06-29.09.1985 USA oraz Kuba, 21.10-16.11.1989 Argentyny, Urugwaju, Brazylii, Peru, Ekwadoru, Kolumbii, Wenezueli, Panamy, 01-06.05.1990 Portugalii.
W okresie 3.04-21.04.1967 przeszkolony w zakresie ochrony i zabezpieczania urzędów zagranicznych PRL w Dep. I MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, ROCZNA SZKOŁA OPERACYJNA SŁUCHACZ - 15-09-1954
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII REFERENT - 15-09-1954
IPN BU 003175/270 akta osobowe
KdsBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I - 15-07-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I REFERENT (ETAT NIEJAWNY) - 15-07-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ I OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ I OFICER OPERACYJNY - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-11-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ I OFICER OPERACYJNY - 01-11-1960
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II OFICER OPERACYJNY - 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-07-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-02-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III INSPEKTOR - 01-01-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR - 01-08-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-06-1968
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-08-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) - 01-06-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II NACZELNIK - 15-09-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA płk 01-03-1982 31-07-1990
.