Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Mieczysław Henryk
Nazwisko: Kyzioł
Miejsce urodzenia: PODLESICE
Data urodzenia: 07-06-1925
Imię ojca: Baltazar
Imię matki: Marianna
Dodatkowe informacje:

W okresie od 1.12.1975 do 2.08.1979 skierowany do pracy w charakterze kierownika tajnej kancelarii (attache) w Ambasadzie PRL w Waszyngtonie. Z dniem 18.09.1987 delegowany do pracy w rezydenturze w Sofii, oficjalnie: radca Ambasady PRL. Delegowany służbowo: od 23.01.1968 do 30.01.1968 oraz od 14.03.1968 do 19.03.1968 do NRD i Berlina; od 16.11.1968 do 20.11.1968 oraz od 31.01.1969 do 4.02.1969 do Czechosłowacji; od 26.07.1971 do 15.09.1971 do Bułgarii; od 21.01.1972 do 18.02.1972 do Japonii. Od 17.03.1975 do 1.05.1975 oddelegowany w charakterze kierownika grupy w tajnej kancelarii Polskiej Delegacji Międzynarodowej Komisji Kontroli i Nadzoru Państw Neutralnych w Wietnamie.
Od 19.09.1966 do 10.12.1966 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP LIMANOWA BRAK DANYCH REFERENT - 23-03-1945
IPN BU 003175/264, IPN BU 01918/2194 23658/V, - akta osobowe
CS MBP ŁÓDŹ TRZYMIESIĘCZNY KURS SŁUCHACZ - 20-06-1945
WUBP LEGNICA BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 16-09-1945
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ DO WALKI Z BANDYTYZMEM REFERENT - 20-10-1945
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ VII, SEKCJA I REFERENT - 10-02-1946
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ III, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 01-01-1947
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ DS. FUNKCJONARIUSZY SEKRETARZ - 01-04-1948
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ DS. FUNKCJONARIUSZY STARSZY REFERENT - 01-01-1949
MBP WARSZAWA BIURO DS. FUNKCJONARIUSZY, WYDZIAŁ II, SEKCJA I REFERENT - 15-10-1949
MBP WARSZAWA BIURO DS. FUNKCJONARIUSZY, WYDZIAŁ I, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-09-1950
MBP WARSZAWA BIURO DS. FUNKCJONARIUSZY, WYDZIAŁ I STARSZY REFERENT - 01-10-1950
MBP WARSZAWA BIURO DS. FUNKCJONARIUSZY, WYDZIAŁ I, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-09-1952
MBP WARSZAWA BIURO DS. FUNKCJONARIUSZY, WYDZIAŁ IV P.O. NACZELNIKA - 15-02-1953
MBP WARSZAWA BIURO DS. FUNKCJONARIUSZY, WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 15-12-1953
KdsBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR I SZKOLENIA - 01-04-1955
WS KGB MOSKWA KURS SPECJALNY SŁUCHACZ - 01-08-1955
KdsBP WARSZAWA INSPEKTORAT PRZEWODNICZĄCEGO INSPEKTOR mjr 01-08-1956 15-01-1957
KdsBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR I SZKOLENIA - 01-08-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-10-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IX ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-02-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-07-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-08-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, GRUPA I ZASTĘPCA NACZELNIKA WYDZIAŁU JEDNOCZEŚNIE NA ETACIE NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) - 01-05-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, GRUPA III STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-12-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IX ZASTĘPCA NACZELNIKA - 25-10-1979
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-07-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II ZASTĘPCA DYREKTORA - 15-11-1983
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 15-09-1987
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA (EATAT NIEJAWNY) płk 16-09-1987 31-07-1990
.