Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-11-2018 09:38

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Pikulski
Miejsce urodzenia: CHARBINOWICE
Data urodzenia: 06-12-1945
Imię ojca: Stefan
Imię matki: Michalina
Dodatkowe informacje:

16.11.1966-31.08.10971 służba w MO.
W czerwcu 1974 przyczynił się do aresztowania Mariana Błotnego podejrzanego o szpiegostwo na rzecz wywiadu amerykańśkiego I RFN i został za to nagrodzony podziękowaniem (k. 31 akt osobowych).
Z opinii służbowej z dnia 5.11.1968: "Dobrze współpracuje z innymi pionami służby, a szczególnie z pionem d/s bezpieczeństwa gdzie przekazuje uzyskane informacje" (k. 10 akt osobowych).
Do Biura Śledczego MSW przeniesiony na własną prośbę.
Wg raportu St. Pikulskiego z dnia 24.10.1989 (k. 86 akt osobowych), z dniem 30.09.1989 został zwolniony z zajmowanego stanowiska zastępcy komendanta WSO MSW, z pozostawieniem "na zaopatrzeniu" Wydziału Bezpieczeństwa Państwa ASW w Legionowie, bez określonego przydziału stanowiska, jako adiunkt i p.o. w Wydziale Bezpieczeństwa Państwa w ASW - na nie wyraził zgody. Wg notatki gen. bryg. Józefa Chomętowskiego z 27.10.1989 na ww. raporcie, anulowano decyzję o przydzieleniu St. Pikulskiemu funkcji zastępcy komendanta Wydziału Bezpieczeństwa Państwa na stanowisku adiunkta.
W okresie 26.09.1972-19.07.1973 Roczna Oficerska Szkoła Operacyjna w CW MSW w Legionowie.
05.1987 delegowany służbowo do RFN.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO KIELCE BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-09-1971
IPN BU 02042/826 t.1-2 626/826 akta osobowe
KP MO PIŃCZÓW REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA OPERACYJNA INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-09-1971
KW MO KIELCE WYDZIAŁ II, GRUPA OPERACYJNA STARSZY INSPEKTOR - 01-06-1974
KW MO KIELCE WYDZIAŁ II KIEROWNIK SEKCJI - 01-06-1975
MSW WARSZAWA BIURO ŚLEDCZE, WYDZIAŁ IV INSPEKTOR - 01-10-1978
MSW WARSZAWA BIURO ŚLEDCZE, WYDZIAŁ INSPEKCJI INSPEKTOR - 21-12-1982
ASW WARSZAWA INSTYTUT I, ZAKŁAD V ADIUNKT - 01-07-1983
ASW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-07-1983
ASW WARSZAWA INSTYTUT I, ZAKŁAD V KIEROWNIK - 01-10-1986
WSO MSW LEGIONOWO BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. DYDAKTYCZNO-NAUKOWYCH ppłk 01-05-1989 31-07-1990