Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-05-2022 08:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stefan
Nazwisko: Mikołajski
Miejsce urodzenia: MIEJSKA GÓRKA
Data urodzenia: 10-08-1924
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Wiktoria
Dodatkowe informacje:

Wg charakterystyki z 28.01.1953 (k.32): "Brał aktywny udział w likwidacji podziemia WiN-owskiego w grudniu 1952". Wyróżnił się w prowadzonym rozpracowaniu "bandy" "Sobczaka".
W lutym 1963 oddelegowany (pozostając na etacie Dep. III MSW) jako zastępca kierownika grupy operacyjno-śledczej krypt. "Zagubiony" przy Biurze Śledczym MSW, która została powołana celem ustalenia sprawców morderstwa syna B. Piaseckiego.
W okresie 01.09.1972-08.1976 oddelegowany do pracy w grupie operacyjnej Dep. III MSW w Hradec Kralowe w Czechosłowacji. W okresie 15.01.1987-31.12.1989 delegowany do pracy w grupie operacyjnej Dep. V MSW w NRD (początkowo na stanowisku łącznika, następnie głównego specjalisty w zakładach "IFA" w Ludwigsfelde).
01.01.1990 w dyspozycji dyrektora Departamentu Studiów i Analiz MSW.
W 1947 kurs kierowniczy w Centralnej Szkole MBP w Legionowie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP RAWICZ PLUTON OCHRONY WARTOWNIK - 23-03-1945
IPN BU 0604/1427 23030/V
PUBP RAWICZ SEKCJA DO WALKI Z BANDYTYZMEM ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 30-04-1945
PUBP KALISZ SEKCJA DO WALKI Z BANDYTYZMEM KIEROWNIK - 10-11-1946
PUBP KALISZ BRAK DANYCH STARSZY REFERENT - 01-12-1946
PUBP KALISZ KIEROWNICTWO STARSZY REFERENT - 01-10-1947
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ III, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-12-1947
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ III, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-08-1948
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-07-1949
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ III "A", SEKCJA II STARSZY REFERENT - 20-01-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ I KIEROWNIK SEKCJI P.O. ZASTĘPCY NACZELNIKA - 01-02-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-02-1954
MBP WARSZAWA SAMODZIELNY WYDZIAŁ DO WALKI Z BANDYTYZMEM ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-07-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ V NACZELNIK - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 15-07-1955
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ I NACZELNIK - 01-06-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VI ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-05-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VI STARSZY INSPEKTOR JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VI ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, GRUPA V STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-09-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ V STARSZY INSPEKTOR - 01-07-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VII STARSZY INSPEKTOR - 15-03-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III "A", WYDZIAŁ VII STARSZY INSPEKTOR - 01-05-1979
MSW WARSZAWA BIURO STUDIÓW, WYDZIAŁ III NACZELNIK - 01-07-1982
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT V NACZELNIK WYDZIAŁU (ETAT NIEJAWNY) - 15-01-1987
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, GRUPA REZERWOWA NA ETACIE NACZELNIKA płk 01-01-1990 30-01-1990
.