Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Aleksander
Nazwisko: Iwanowiec
Miejsce urodzenia: ROGACZE
Data urodzenia: 09-11-1927
Imię ojca: Paweł
Imię matki: Nadzieja
Dodatkowe informacje:

W latach 1943-1944 członek radzieckiej brygady partyzanckiej "Ponomarenki", działającej w okręgu białostockim w oddziale pod dowództwem Grzegorza Korowaja. ///
Wg karty przebiegu służby, kierownik Sekcji IV Wydziału III WUBP w Białymstoku z dniem 15.12.1953, wg karty ewidencyjnej, z dniem 15.09.1953. ///
Ze stanowiska zastępcy komendanta ds. bezpieczeństwa KPMO w Mońkach zwolniony dyscyplinarnie. ///
W okresie 10.06.1981-30.04.1990 inspektor Wydziału "C" KWMO w Białymstoku - pracownik cywilny zatrudniony na 1/2 etatu.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP BIELSK PODLASKI REFERENCI TERENOWI (GMINNI) REFERENT NA GMINĘ - 27-08-1945
IPN Bi 98/1916 4005/V akta osobowe i karta
PUBP WYSOKIE MAZOWIECKIE REFERAT III REFERENT - 10-07-1946
PUBP WYSOKIE MAZOWIECKIE PLACÓWKA W ŁAPACH STARSZY REFERENT - 01-10-1947
PUBP WYSOKIE MAZOWIECKIE REFERAT III STARSZY REFERENT - 01-10-1948
PUBP WYSOKIE MAZOWIECKIE PLACÓWKA W CZYŻEWIE STARSZY REFERENT - 01-04-1949
PUBP WYSOKIE MAZOWIECKIE REFERAT III STARSZY REFERENT - 01-07-1949
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III, SEKCJA II, REFERAT "A" REFERENT - 01-05-1950
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III, SEKCJA IV STARSZY REFERENT - 01-07-1950
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III, SEKCJA IV KIEROWNIK - 15-12-1953
WUdsBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-04-1955
CW KdsBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA PODWYŻSZANIA KWALIFIKACJI REFERENTÓW SŁUCHACZ - 01-09-1955
WUdsBP BIAŁYSTOK BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 31-07-1956
WUdsBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III, SEKCJA II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-09-1956
KP MO HAJNÓWKA REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KP MO SOKÓŁKA KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-12-1957
KP MO MOŃKI KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-09-1961
KW MO BIAŁYSTOK BRAK DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-06-1963
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 01-07-1963
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III INSPEKTOR - 01-04-1967
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO INSPEKTOR - 01-05-1969
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO STARSZY OFICER EWIDENCJI OPERACYJNEJ - 16-09-1971
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ PASZPORTÓW I DOWODÓW OSOBISTYCH STARSZY INSPEKTOR kpt. 01-04-1972 31-05-1973
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ "C" INSPEKTOR nie dotyczy 10-06-1981 30-04-1990
.