Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Edmund
Nazwisko: Perek
Miejsce urodzenia: GNIEZNO
Data urodzenia: 21-09-1927
Imię ojca: Aleksy
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W okresie od 15.01.1949 do 31.05.1949 XIV kurs w Szkole Specjalnej przy WUBP w Krakowie. Z charakterystyki z 20.08.1982 wynika, że jako zastępca naczelnika Wydziału IV KW MO Katowice nadzorował wówczas Sekcję VI zabezpieczającą środowiska młodzieży akademickiej skupionej w Duszpasterstwie Akademickim i kierował działaniami Grupy Operacyjno-Interwencyjnej KW MO Katowice.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ MIEJSKI, REFERAT V MŁODSZY REFERENT - 16-11-1948
IPN Ka 0231/287 10433/V akta osobowe i karta
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ V, REFERAT MIEJSKI MŁODSZY REFERENT - 01-09-1949
WUBP OPOLE BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-09-1950
WUBP OPOLE WYDZIAŁ V, SEKCJA VI REFERENT - 01-11-1950
WUBP OPOLE WYDZIAŁ V, SEKCJA VI MŁODSZY REFERENT - 01-11-1950
WUBP KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 20-11-1951
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ V, SEKCJA VI REFERENT - 01-12-1951
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ V, SEKCJA VI STARSZY REFERENT - 01-04-1952
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ XI, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-02-1953
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ VI, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-04-1955
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ VI, SEKCJA I STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 27-12-1956
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III KIEROWNIK GRUPY - 01-06-1961
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ IV, GRUPA I KIEROWNIK - 01-07-1962
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-07-1969
WUSW KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA ppłk 01-11-1989 05-05-1990
.