Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Mieczysław
Nazwisko: Wągrowski
Miejsce urodzenia: Warszawa
Data urodzenia: 28-12-1902
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Kazimiera
Dodatkowe informacje:

Wedle materiału aktowego:
pseudonimy: "Antek", "Wicek"
w okresie: 1924-1926 w KZM, 1926-1930 w KPP; od 1930 w KPF, od 15.12.1948 w PZPR;
w 1948 szef Zarządu Polityczno-Wychowawczego WP;
w 1950 Wojewoda Gdański;
w 1951 członek kolegium redakcyjnego "Nowe Drogi";
w 1953 Szef Polskiej Komisji Rozjemczej w Korei;
w 1954 wiceminister Kontroli Państwowej;
w dniu 02.01.1967 zmarł.
Źródła: AAN 237/XXIII-369.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Kierownika Wydział Propagandy KC Warszawa PPR 01-01-1945 11-1946 AAN CK/X/3376.
Kierownik Wydział Prasy i Propagandy KC Warszawa PPR 11-1946 31-10-1948 AAN 237/XXIII-369; AAN CK/X/3376.
Zastępca Członka KC Warszawa PZPR 21-12-1948 2-01-1967 AAN 237/XXIII-369; PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 69, 86, 102, 117.