Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Mieczysław
Nazwisko: Kalemba
Miejsce urodzenia: RÓŻA
Data urodzenia: 16-10-1924
Imię ojca: Jakub
Imię matki: Aniela
Dodatkowe informacje:

Z dniem 8.04.1975 mianowany przewodniczącym Wojewódzkiego Zespołu ds. Organizacji Jednostek Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa na terenie województwa przemyskiego. ///
Wg raportu z 21.07.1980 i innych dokumentów, w 1970 skierowany na własną prośbę do pracy za granicą (Pekin) na okres pół roku "po pionie" Departamentu Techniki MSW na koszt i zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP DĘBICA REFERENCI TERENOWI (GMINNI) REFERENT-WARTOWNIK - 05-04-1945
IPN BU 0604/615 t.1-2 17145/V akta osobowe
CS MBP ŁÓDŹ BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 20-06-1945
WUBP RZESZÓW BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 16-09-1945
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ DO WALKI Z BANDYTYZMEM REFERENT - 05-11-1945
PUBP PRZEWORSK REFERENCI TERENOWI (GMINNI) REFERENT - 01-02-1946
PUBP PRZEWORSK REFERAT V STARSZY REFERENT - 01-10-1946
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ V, SEKCJA I REFERENT - 03-12-1948
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ V, SEKCJA IV KIEROWNIK - 01-01-1950
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 15-09-1951
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ V ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-09-1952
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ V NACZELNIK - 01-07-1953
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ III NACZELNIK - 01-08-1954
WUdsBP RZESZÓW WYDZIAŁ III NACZELNIK - 01-04-1955
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-01-1957
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ III NACZELNIK - 01-08-1962
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 01-01-1968
KW MO RZESZÓW KIEROWNICTWO II ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-08-1970
KW MO RZESZÓW KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-06-1975
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR płk 01-09-1980 31-05-1981
.