Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Tadeusz
Nazwisko: Sujka
Miejsce urodzenia: Kowel
Data urodzenia: 09-03-1935
Imię ojca: Bonifacy
Imię matki: Serafina
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 30.11.1953 r.
Członek ZMP (1948-1956); był przewodniczącym Zarządu Gminnego ZMP w Stoczku Łukowskim (1951 – 1952), instruktora Zarządu Wojewódzkiego ZMP w Lublinie (1952 – 1953), wiceprzewodniczącym zarządu Powiatowego ZMP w Łukowie (1953 – 1954), kierownik Ośrodka Szkolenia ZMP W Łukowie (1956 – 1957), przewodniczącym zarządu Powiatowego ZMP w Łukowie (1957 – 1960).
Poza aparatem partyjnym zajmował następujące stanowiska kierownicze:
1) 1957 – 1961 przewodniczącego Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Łukowie,
2) 1968 – 1973 przewodniczącego Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Białej Podlaskiej,
3) 1978 – 1982 prezesa Wojewódzkiej Spółdzielni Ogrodniczej w Białej Podlaskiej,
4) 1983 – 1985 kierownika administracyjnego w Zespole Szkół Spożywczych w Lublinie.
W latach 1974 – 1977, 1985 – 1989 był pracownikiem Wydziału ds. Wyznań w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.
Wykształcenie:
1) średnie ogólne,
2) Zawodowe Studium Administracji, UMCS.
Przeszkolenie partyjne: Wojewódzka Szkoła Organizacji ZMP w Turczynku.
W źródłach występują rozbieżności dotyczące przebiegu kariery partyjnej; odnoszą się one do pracy na stanowisku instruktora KP PZPR w Łukowie, jako końcowe pojawia się też daty 15.02.1954 i 1.02.1955.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Komitet Powiatowy Łuków PZPR 01-02-1954 15-09-1956 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2332
Członek Komitet Powiatowy Łuków PZPR 1958 1960 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2332
Członek Egzekutywa Komitet Powiatowy Łuków PZPR 1960 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2332
Sekretarz Propagandy Komitet Powiatowy Łuków PZPR 01-10-1961 30-09-1966 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2332
Sekretarz Organizacyjny Komitet Powiatowy Biała Podlaska PZPR 01-10-1966 28-02-1968 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2332
Kierownik Referat Kadr Komitet Wojewódzki Biała Podlaska PZPR 1977 1978 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2332; APL O/Radzyń Podl., Kw PZPR Biała Podlaska, 1322
I Sekretarz Komitet Zakładowy przy Urzędzie Wojewódzkim Lublin PZPR 01-05-1989 30-11-1989 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2332
.