Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-05-2024 09:14

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Kazimierz Józef
Nazwisko: Pjanka
Miejsce urodzenia: ZŁOCZEW
Data urodzenia: 18-03-1930
Imię ojca: Marcin
Imię matki: Janina
Dodatkowe informacje:

Skierowany do dyspozycji MBP na podstawie nakazu pracy Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego z Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Łodzi.
Wg wniosku z 3.07.1959, pracując na stanowisku zastępcy naczelnika Wydziału II KM MO w Łodzi kierował m.in. Grupą VII i Grupą XI.
W okresie 15.04.1976-30.01.1990 komendant KWMO w Pile.
Delegowany służbowo: od 3.07.1967 do 10.07.1967 do Berlina Zachodniego; od 19.08.1968 do 26.08.1968 Berlina Wschodniego; od 20.09.1970 do 23.09.1970 do NRD; od 7.09.1971 do 21.09.1971 do Jugosławii; od 22.08.1972 do 26.08.1972 do ZSRR; od 17.10.1973 do 18.10.1973 do Anglii; od 3.08.1974 do 8.10.1974 do Czechosłowacji; od 19.11.1974 do 23.11.1974 na Węgry.
W okresie od 12.01.1965 do 27.03.1965 kurs doskonalenia kadr kierowniczych.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ I, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 15-12-1953
IPN BU 0604/1488 22346/V akta osobowe i karta
WUdsBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ II, SEKCJA IV STARSZY REFERENT - 01-04-1955
WUdsBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ II, SEKCJA IV KIEROWNIK - 01-11-1955
WUdsBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ II, SEKCJA IV STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KM MO ŁÓDŹ WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KM MO ŁÓDŹ WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1957
KM MO ŁÓDŹ WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-02-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VIII ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-06-1970
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VIII NACZELNIK - 01-10-1970
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ II NACZELNIK - 15-11-1971
KW MO PIŁA BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-06-1975 14-04-1976
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR płk 31-01-1990 28-02-1990
.