Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Lucjan Józef
Nazwisko: Milczarek
Miejsce urodzenia: GOMUNICE
Data urodzenia: 02-01-1925
Imię ojca: Andrzej
Imię matki: Antonina
Dodatkowe informacje:

W okresie od 1.11.1957 do 30.06.1958 szkolenie pracowników kierownictwa Zarządu WSW Warszawskiego Okręgu Wojskowego. Od 1.10.1960-26.07.1961 wyższy kurs doskonalenia oficerów WSW przy Wojskowej Akademii Politycznej w Warszawie. Od 25.10.1971 do 18.12.1971 kurs kierowniczej kadry organów WSW w Warszawie. Od 1.09.1977 do 23.12.1977 kurs przeszkolenia specjalnego oficerów WSW w ZSRR. Od 18.05.1975 do 2.12.1975 oddelegowany na stanowisko szefa Wydziału WSW do Jednostki Specjalnej Wojska Polskiego w Doraźnych Siłach Zbrojnych ONZ na Bliskim Wschodzie.
W aktach znajduje się informacja, że Milczarek Lucjan w grudniu 1946 i styczniu 1947 brał udział w pracy agitacyjno-propagandowej i ochronie lokali wyborczych przed napadami „band reakcyjnych” na terenie powiatu przasnyskiego w ramach grupy propagandowo-ochronnej. Uczestniczył również w rozpracowywaniu „bandy” „Warszyca” na terenie województwa łódzkiego (IPN BU 2174/7250, k. 23).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
GZI WP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI - 08-09-1945
IPN BU 2174/7250 1849/95/1518 akta osobowe
GZI WP WARSZAWA WYDZIAŁ INFORMACJI OKRĘGU WOJSKOWEGO NR I, SEKCJA I ZASTĘPCA OFICERA INFORMACJI - 10-10-1945
OSI WESOŁA BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 03-07-1946
GZI WP WARSZAWA ODDZIAŁ INFORMACJI OKRĘGU WOJSKOWEGO NR I, WYDZIAŁ INFORMACJI GARNIZONU WARSZAWA OFICER INFORMACJI - 28-03-1947
GZI WP WARSZAWA ODDZIAŁ INFORMACJI OKRĘGU WOJSKOWEGO NR I, WYDZIAŁ INFORMACJI 1 DYWIZJI PIECHOTY W LEGIONOWIE STARSZY OFICER INFORMACJI - 02-08-1948
GZI MON WARSZAWA OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR I, SEKCJA III STARSZY OFICER INFORMACJI - 25-10-1950
GZI MON WARSZAWA OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR I, WYDZIAŁ INFORMACJI 21 DYWIZJI PIECHOTY SZEF - 25-10-1951
GZI MON WARSZAWA OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR I, WYDZIAŁ INFORMACJI 8 DYWIZJI ARTYLERII PRZEŁAMANIA ZASTĘPCA SZEFA - 01-10-1952
GZI MON WARSZAWA OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR I, WYDZIAŁ INFORMACJI 18 DYWIZJI PIECHOTY P.O. SZEFA - 13-08-1953
GZI MON WARSZAWA ZARZĄD INFORMACJI WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, WYDZIAŁ INFORMACJI 18 DYWIZJI PIECHOTY SZEF - 21-08-1954
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, WYDZIAŁ WSW W EŁKU SZEF - 29-01-1957
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W EŁKU SZEF - 12-07-1957
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W LUBLINIE SZEF - 27-03-1959
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ WSW W WARSZAWIE SZEF - 01-06-1965
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ KADR SZEF płk 01-10-1981 31-07-1990
.