Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-12-2018 13:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Zofia
Nazwisko: Wasilkowska
Nazwisko rodowe: Gawrońska
Miejsce urodzenia: Kalisz
Data urodzenia: 09-12-1910
Imię ojca: Tomasz
Dodatkowe informacje:

Od 1927r. do 1931r. ZNMS;
Od 1945r. do 1948r. PPS;
Od 1945r. do 1948r. Centralna Rada Kobieca PPS, przewodnicząca;
Od 1948r. PZPR;
Od 1931r. do 1933r. Sąd Apelacyjny w Warszawie, aplikant;
Od 1933r. do 1939r. Prokuratoria Generalna w Warszawie, aplikant i referendarz;
Od 1933r. do 1939r. Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa, asystent;
Od 1940r. do 1942r. administrator domu, Warszawa;
Od 1943r. do 1944r. Izba Rzemieślnicza w Radomiu, pracownik;
Od 1945r. do 1946r. Prokuratoria Generalna w Warszawie, referendarz;
Od 1946r. do 1948r. Ministerstwo Sprawiedliwości, Departament Szkolenia, zastępca dyrektora, Warszawa;
Od 1948r. do 1955r. i od 1958r. do 1981r. sędzia Sądu Najwyższego;
Od 1954r. do 1956r. CRZZ, sekretarz, Warszawa;
Od 1951r. do 1954r. Światowa Rada Pokoju, członek;
Od 1952r. do 1961r. posłanka na Sejm PRL;
AAN KC PZPR CK 5101, T. Mołdawa. Ludzie włady, s.437



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Członka KC Warszawa PZPR 21-12-1948 17-03-1954 AAN KC PZPR CK 5101, T. Mołdawa. Ludzie włady, s.437, PZPR. Zjazdy,plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 68;
Zastępca Kierownika WYDZIAŁ KOBIECY KC Warszawa PZPR 03-1949 26-01-1953 AAN KC PZPR CK 5101, T. Mołdawa. Ludzie włady, s.437, PPR. PPS. PZPR. Struktura aparatu centralnego, oprac. W. Ciempiel, s. 43, Informator o strukturze i obsadzie personalnej, oprac. K. Persaka, s. 117;
Członek KC Warszawa PZPR 17-03-1954 19-03-1959 AAN KC PZPR CK 5101, T. Mołdawa. Ludzie włady, s.437, PZPR. Zjazdy,plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 81;
Minister Ministerstwo Sprawiedliwości Warszawa 27-04-1956 20-02-1957 AAN KC PZPR CK 5101, T. Mołdawa. Ludzie włady, s.110, 209, 437;