Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Adam Zdzisław
Nazwisko: Chalimoniuk
Miejsce urodzenia: Bukowice Kolonia
Data urodzenia: 15-11-1946
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Franciszka
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 6.06.1968.
Należał do ZMW (1964-1968) i ZHP (1964-1972).
Poza aparatem partyjnym pracował na stanowiskach kierowniczych jako:
1) 1.06.1971 – 28.02.1978 dyrektor Szkoły Podstawowej w Jabłecznie,
2) 16.08.1982 – 31.08.1984 dyrektor Zbiorczej Szkoły Gminnej w Sławatyczach,
3) 1.09.1984 – 31.10.1986 gminny inspektor szkół, Urząd Gminy w Sławatyczach.
Radny Gminnej Rady Narodowej w Sławatyczach.
Wykształcenie:
1) Państwowe Liceum Pedagogiczne w Leśnej Podlaskiej (1967),
2) Studium Nauczycielskie (1971),
3) wychowanie techniczne, UMCS w Lublinie (w 1979 złożył pracę mgr).
Przeszkolenie partyjne: kurs dla I sekretarzy z zakresu podnoszenia wiedzy ideowo-politycznej, Ośrodek Kursów Politycznych przy KC PZPR.
W PZPR pełnił ponadto funkcje: członka KG PZPR w Sławatyczach, członka Egzekutywy KG PZPR w Sławatyczach, członka GKR PZPR w Sławatyczach (brak dat).
Źródło: ŁAD, KW PZPR w Białej Podlaskiej, 1/59.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
I Sekretarz Podstawowa Organizacja Partyjna Jabłeczna PZPR 1970 09-1979 ŁAD, KW PZPR w Białej Podlaskiej, 1/59.
Członek Komitet Gminny Sławatycze PZPR 1976 ŁAD, KW PZPR w Białej Podlaskiej, 1/59.
Kierownik Gminny Ośrodek Pracy Ideowo-Wychowawczej Komitet Gminny Sławatycze PZPR 01-03-1978 30-09-1979 ŁAD, KW PZPR Bialej Podlaskiej, 1/59.
I Sekretarz Komitet Gminny Sławatycze PZPR 01-11-1979 15-08-1982 ŁAD, KW PZPR w Białej Podlaskiej, 1/59.
I Sekretarz Komitet Gminny Sławatycze PZPR 01-11-1986 28-12-1989 ŁAD, KW PZPR w Białej Podlaskiej, 1/59.
.