Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-09-2022 12:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Władysław
Nazwisko: Siemek
Miejsce urodzenia: MYŚLACHOWICE
Data urodzenia: 23-12-1921
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Wg karty ewidencyjnej funkcję kierownika Sekcji I Wydziału IV WUBP w Opolu objął 01.09.1954.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP KATOWICE SEKCJA VI MŁODSZY REFERENT - 29-05-1945
IPN Wr 0126/1802 2319/V akta osobowe i karta
WUBP KATOWICE SEKCJA VII WYWIADOWCA OBSERWACYJNY - 10-08-1945
WUBP KATOWICE SEKCJA VI MŁODSZY REFERENT - 10-09-1945
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ IV, EKSPOZYTURA KOLEJOWA MŁODSZY REFERENT - 01-01-1946
PUBP NYSA PLACÓWKA EKSPOZYTURY KOLEJOWEJ REFERENT - 15-03-1946
PUBP NYSA PLACÓWKA EKSPOZYTURY KOLEJOWEJ STARSZY REFERENT - 17-07-1946
CW MBP LEGIONOWO KURS KIEROWNICZY SŁUCHACZ - 21-04-1947
WUBP KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 24-11-1947
PUBP KOŹLE PLACÓWKA KOLEJOWA W KĘDZIERZYNIE STARSZY REFERENT - 01-12-1947
PUBP KOŹLE REFERAT KOLEJOWY STARSZY REFERENT - 01-01-1949
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ IV, SEKCJA VIII STARSZY REFERENT, P.O. KIEROWNIKA - 01-08-1950
WUBP OPOLE WYDZIAŁ IV, SEKCJA IV KIEROWNIK - 01-09-1950
WUBP OPOLE WYDZIAŁ IV, SEKCJA I KIEROWNIK - 20-04-1953
WUdsBP OPOLE WYDZIAŁ IV, SEKCJA V KIEROWNIK - 01-04-1955
WUdsBP OPOLE WYDZIAŁ IV, SEKCJA V STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
OS KdsBP GDAŃSK DWULETNIA SZKOŁA STARSZYCH OFICERÓW SŁUCHACZ - 01-09-1956
KW MO OPOLE BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 16-12-1956
KW MO OPOLE WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KP MO KOŹLE BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA MO DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-12-1958
KP MO KOŹLE BRAK I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-04-1967
KW MO OPOLE WYDZIAŁ III, GRUPA OPERACYJNA W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU ZASTĘPCA NACZELNIKA płk 01-06-1975 30-09-1978
.