Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Stanisław Wacław
Nazwisko: Majewski
Miejsce urodzenia: Czelabińsk
Data urodzenia: 11-04-1915
Imię ojca: Józef
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

Wg materiału aktowego: od 1946 w PPS, od 1948 w PZPR;
1934-1937 pomocnik biurowy w Państwowym Zarządzie Dróg Wodnych w Krakowie. 1937-1941 urzędnik w Banku Handlowym w Krakowie. 1941-1944 urzędnik w Banku Handlowym w Warszawie. 1945-1947 referent, kierownik działu w Banku Spółdzielczym „Społem” w Łodzi. 1947-1949 kierownik działu w Banku Gospodarstwa Spółdzielczego w Warszawie. 1949-1950 wicedyrektor Banku Rzemiosła i Handlu w Warszawie. 05.1950 - 07.1951 naczelnik wydziału w Min. Finansów. 1951-1965 dyrektor departamentów w Min. Finansów. 1970-1971 [funkcję przewodniczącego Komisji Planowania przy Radzie Ministrów pełnił z zachowaniem stanowiska wicepremiera]. 1971-17.02.1976 z-ca stałego przedstawiciela Rządu PRL w RWPG w Moskwie.
Źródła: AAN, KC PZPR, sygn. CK/6108; AAN, KC PZPR, sygn. XI/1039, k. 64-65; AAN, KC PZPR, sygn. XI/255, k. 78-79; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 391.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Prezes Narodowy Bank Polski Warszawa 01-1965 09-1968 AAN, KC PZPR, sygn. XI/1039, k. 64-65; AAN, KC PZPR, sygn. XI/255, k. 78-79; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 237.
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Finansów Warszawa 01-1965 07-1968 AAN, KC PZPR, sygn. XI/255, k. 78-79; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 184.
Minister Ministerstwo Finansów Warszawa 15-07-1968 27-06-1969 AAN, KC PZPR, sygn. CK/6108; AAN, KC PZPR, sygn. XI/1039, k. 64-65; AAN, KC PZPR, sygn. XI/255, k. 78-79; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 184.
Wiceprezes Rada Ministrów Warszawa 28-06-1969 13-02-1971 AAN, KC PZPR, sygn. CK/6108; AAN, KC PZPR, sygn. XI/1039, k. 64-65; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 175.
Przewodniczący Komisja Planowania przy Radzie Ministrów Warszawa 06-03-1970 13-02-1971 AAN, KC PZPR, sygn. CK/6108; AAN, KC PZPR, sygn. XI/1039, k. 64-65; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 176.
Wiceprezes Narodowy Bank Polski Warszawa 1976 1980 AAN, KC PZPR, sygn. XI/1039, k. 64-65; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 391.
Prezes Narodowy Bank Polski Warszawa 19-12-1980 29-07-1985 AAN, KC PZPR, sygn. XI/1039, k. 64-65; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 237.
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Finansów Warszawa 01-1981 06-1981 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 184.