Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-06-2019 13:01

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Roman
Nazwisko: Malinowski
Miejsce urodzenia: Białystok
Data urodzenia: 26-02-1935
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

1948-1956 w ZMP, od 1956 w ZSL;
1956-1957 instruktor w ZG ZSCh;
1957-1958 st. radca w GUS;
1958-1963 ekonomista w Centralnym Związku Spółdzielni Oszczędnościowo-Pożyczkowych;
1969-1971 wiceprezes Zarządu Centralnego Związku Spółdzielni Mleczarskich;
17.09.1971 - 12.1973 przewodniczący Prezydium WRN w Łodzi;
17.12.1973 - 01.06.1975 wojewoda łódzki;
03.1976 - 06.1989 poseł na Sejm PRL VII-IX kadencji;
02.1981 - 02.1986 przew. Rady Gospodarki Żywnościowej;
06.11.1985 - 06.1989 marszałek Sejmu PRL;
06.1987 - 04.1991 przew. Krajowej Rady TPPR;
od 1989 członek PSL-Odrodzenie;
doktor nauk ekonomicznych Szkoły Głownej Planowania i Statystyki.
Źródła: AAN CK/VII-2202; NKW PSL. Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej CKDRL), sygn. 622; Słownik biograficzny działaczy ruchu ludowego. Makieta, Wyd. LSW, Warszawa 1989, s. 252-253; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Starszy Instruktor Wydział Ekonomiczno-Rolny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 01-03-1963 31-08-1968 CKDRL sygn. 622.
Zastępca Kierownika Wydział Ekonomiczno-Rolny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 01-09-1968 31-07-1970 CKDRL, sygn. 622.
Zastępca Członka Naczelny Komtet Warszawa ZSL 31-03-1969 4-04-1973 CKDRL, sygn. 622; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 391.
Wiceprezes WOJEWÓDZKI KOMITET Łódź ZSL 03-02-1972 1975 CKDRL, sygn. 622; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 392.
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 04-04-1973 27-11-1989 CKDRL, sygn. 622; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 391.
Członek sekretariat Naczelny Komitet Warszawa ZSL 22-10-1975 31-12-1975 CKDRL, sygn. 622; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 392.
Członek PREZYDIUM Naczelny Komitet Warszawa ZSL 21-01-1976 26-11-1989 Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 285.
Sekretarz Naczelny Komitet Warszawa ZSL 21-01-1976 4-04-1980 CKDRL, sygn. 622; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 392.
Minister Ministerstwo Przemysłu Spożywczego i Skupu Warszawa Brak 03-04-1980 8-10-1980 AAN CK/VII-2202; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 205.
Wiceprezes Rada Ministrów Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej Warszawa Brak 03-04-1980 6-11-1985 AAN CK/VII-2202; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 175.
Prezes Naczelny Komitet Warszawa ZSL 06-11-1981 11-09-1989 CKDRL, sygn. 622; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 392.
Przewodniczący sekretariat Naczelny Komitet Warszawa ZSL 17-11-1981 11-09-1989 Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 280.