Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Janusz
Nazwisko: Obodowski
Miejsce urodzenia: Siedlce
Data urodzenia: 02-01-1930
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Wedle materiału aktowego:
1947-1948 w OM TUR, 1948-1950 w ZMP;
od 1948 do zjednoczenia w PPS, od 15.12.1948 w PZPR;
w 1953 radca w PKPG; w 1954 r. ukończył SGPiS, dr ekonomii 1973 r.
1954-1957 naczelnik wydziału zatrudnienia w PKPG;
1957-1960 wicedyr. depart. w Min. Pracy i Opieki Społecznej;
1960-1968 wicedyr., nast. dyr. zespołu w Komitecie Pracy i Płac;
1968-1972 dyr. zespołu w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów;
08.1981 - 1983 przew. Komitetu Gospodarczego Rady Ministrów;
08-12.1981 przew. Operacyjnego Sztabu Antykryzysowego;
1983-1985 stały przedstawiciel PRL w RWPG;
18.11.1983-1985 przew. Komisji Koordynacji Współpracy Gospodarczej i Naukowo-Technicznej z Zagranicą;
od 03.01.1986 ambasador [nadzwyczajny i pełnomocny] PRL w Berlinie;
Źródła: AAN KC PZPR CK/VIII-730; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 404.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Pracy, Płac i Spraw Socjalnych Warszawa 07-07-1972 11-1980 AAN KC PZPR CK/VIII-730; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 199.
Minister Ministerstwo Pracy, Płac i Spraw Socjalnych Warszawa 21-11-1980 07-1981 AAN KC PZPR CK/VIII-730;
Wiceprezes Rada Ministrów Warszawa 31-07-1981 11-1985 AAN KC PZPR CK/VIII-730.
Przewodniczący Komisja Planowania przy Radzie Ministrów Warszawa 09-10-1982 22-11-1983 AAN KC PZPR CK/VIII-730.