Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-11-2018 09:38

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Władysław
Nazwisko: Gwiazda
Miejsce urodzenia: Starogard Gdański
Data urodzenia: 12-03-1935
Imię ojca: Ignacy
Imię matki: Wanda
Dodatkowe informacje:

1949-1956 w ZMP, od 15.12.1955 w PZPR;
W 1957r. ukończył Wydział Handlu Zagranicznego SGPiS w Warszawie.
W latach 1957-1960 pracował w CHZ "Motoimport", następnie 1960-1964 był kier. działu w Biurze Radcy Handlowego w Moskwie. W latach 1964-1971 [nacz., wicedyr., dyr. w MHZ], 1971-1973 radca handlowy Ambasady PRL w Moskwie;
1985-1988 stały przedstawiciel PRL w RWPG w Moskwie;
od 11.1988 ambasador PRL w Holandii;
Źródła: AAN CK/VIII-336; Archiwum KPRM 3144/239, T. Mołdawa,Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, Warszawa 1991, s. 188-189, 359.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Handlu Zagranicznego Warszawa 13-04-1973 04-1974 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, Warszawa 1991, s. 188-189, 359.
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Handlu Zagranicznego i Gospodarki Morskiej Warszawa 10-04-1974 08-1981 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, Warszawa 1991, s. 189, 359.
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Handlu Zagranicznego Warszawa 10-08-1981 11-1985 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, Warszawa 1991, s. 359.
Wiceprezes Rada Ministrów Warszawa 12-11-1985 24-10-1987 AAN CK/VIII-336. Archiwum KPRM 3144/239
Przewodniczący Komitet Rady Ministrów ds. Stosunków Gospodarczych z Zagranicą Warszawa 06-1986 10-1987 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, Warszawa 1991, s. 359.
Minister Ministerstwo Współpracy Gospodarczej z Zagranicą Warszawa 24-10-1987 19-09-1988 AAN CK/VIII-336. Archiwum KPRM 3144/239