Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 29-04-2024 09:15

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Kazimierz
Nazwisko: Chodzicki
Miejsce urodzenia: Konopki
Data urodzenia: 18-07-1929
Imię ojca: Jan
Imię matki: Anna


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Teczka Zagadnieniowa Sprawa dotyczy przejawów "wrogiej działalności" na terenie woj. białostockiego. W teczce znajdują się dokumenty wskazujące, że Kazimierz Chodzicki s. Jana (brak dalszych danych osobowych) zam. w pow. Zambrów był objęty sprawą operacyjnej obserwacji (nr 439/62), jako "podejrzany o prowadzenie destrukcyjnej działalności w miejscowym kółku rolniczym, kontakty z organizacjami podziemnymi oraz prowadzenie wrogiej działalności podczas kampanii wyborczej". IPN Bi 011/4/1 (85/IV)
Sprawa Operacyjnego Sprawdzenia [SOS] Sprawdzany jako aktywny działacz NSZZ "Solidarność" - członek Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ "Solidarność" w Zambrowie. Zdjęto z ewidencji z powodu zaprzestania działalności. Materiały o sygn. 608/II zniszczono 10.01.1990. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych.
Akta internowanego Etatowy przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Rejon Zambrów, "w wystąpieniach publicznych szkalował rząd, partię i sojusz polsko-radziecki, propagował zmiany ustrojowe, kolportował ulotki i plakaty o treściach antypaństowych i antysocjalistycznych". Internowany przez Grupę Śledczą KW MO Łomża na wniosek Wydziału V KW MO Łomża w obawie, że "może podjąć wrogą agitatorską działalność skierowaną przeciwko państowym interesom PRL, organizować akty przemocy wymierzone w ład i spokój publiczny". Od 05.01.1982 przebywał w Ośrodku Odosobnienia w Suwałkach. Zwolniony 13.03.1982. IPN Bi 49/3, IPN Bi 6/67
.