Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Antoni Andrzej
Nazwisko: Dutkowski
Miejsce urodzenia: Lublin
Data urodzenia: 15-06-1940
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Krystyna
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 15.09.1966 r. (względnie od 1964 – rozbieżne dane).
Członek ZMS; był wiceprzewodniczącym koła ZMS w Lublinie (1961 – 1971).
Członek Koła Młodzieży Wojskowej (1962 – 1964).
Członek Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Spożywczego (1961 – 1973), Związku Zawodowego Pracowników Administracji Państwowej (1973 – 1981), Związku Zawodowego Pracowników PZPR (od 1983).
Poza aparatem partyjnym zajmował następujące stanowiska kierownicze:
1) 1972 – 14.03.1973 naczelnika Wydziału Surowcowo-Skupowego w Wojewódzkim Związku Spółdzielni Mleczarskich w Lublinie,
2) 1.08.1985 – 31.12.1987 zastępca dyrektora ds. inwestycji Wydziału Rolnictwa Gospodarki Żywnościowej i Leśnictwa w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie,
Od 1.01.1988 pracownik Przedsiębiorstwa Przemysłu Spirytusowego i Drożdżowego POLMOS w Lublinie.
Wykształcenie:
1) II Liceum Ogólnokształcące w Lublinie (1954 – 1959),
2) inż. rolnik, Wyższa Szkoła Rolnicza (1971),
3) mgr inż. rolnik, Akademia Rolnicza (1982)
4) seminarium „Aktualne problemy zarządzania rolnictwem” dla dyrektorów wydziałów rolnictwa (18 – 21.05.1987).
Przeszkolenie partyjne: kurs w WPSz w Moskwie.
W źródłach występują rozbieżności dotyczące przebiegu kariery partyjnej; odnoszą się one do pracy na stanowisku instruktora Wydziału Rolnego KW PZPR w Lublinie; pojawia się informacja, że w latach 1974-1975 A. Dutkowski zajmował stanowisko sekretarza KP PZPR w Chełmie (AZ LUW, 972).
Źródło: ŁAD, KW PZPR Chełm, 1/79; APL, KW PZPR Lublin, 804; AZ LUW, Akta pracowników, 972.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 16-03-1973 30-05-1975 ŁAD, KW PZPR Chełm, 1/79.
Zastępca Kierownika Komitet Wojewódzki Chełm PZPR 01-06-1975 28-02-1978 ŁAD, KW PZPR Chełm, 1/79.
Kierownik Wydział Rolny Komitet Wojewódzki Chełm PZPR 01-03-1978 14-02-1982 ŁAD, KW PZPR Chełm, 1/79.
Członek Komitet Wojewódzki Chełm PZPR 09-01-1980 16-06-1981 Archiwum Państwowe Lublin Oddział w Chełmie [dalej: APL O/Chełm], KW PZPR Chełm, 4.
Starszy Instruktor Wydział Społeczno-Rolny Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 15-02-1982 01-1983 APL, KW PZPR Lublin, listy płac, 76-87
Zastępca Kierownika Wydział Społeczno-Rolny Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 14-01-1983 07-1985 APL, KW PZPR Lublin, listy płac, 88-107; APL, KW PZPR Lublin, 621.
.