Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-02-2019 08:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Władysław Wacław
Nazwisko: Baka
Miejsce urodzenia: Boksycka
Data urodzenia: 24-03-1936
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Marta
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 1955 r., ekonomista. W 1959 r. ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, po ukończeniu studiów pracownik naukowy na Wydziale Ekonomii Politycznej, doktorat w 1966 r. habilitacja w 1971 r., od 1977 r. profesor nadzwyczajny. W latach 1975-1981 członek Prezydium Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN.
Ponownie prezesem NBP był w okresie 1989 -1991.
Źródło: IPN BU 01210/22/CD/1; Archiwum Rady Ministrów Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 3137/4, s. 1, 3, 9, 17, dalej ARM 3137/4, s...; W. Janowski, A. Kochański, Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR 1948-1990, pod red. K. Persaka, Warszawa 2000, dalej Informator, red. K. Persak, 2000, s...



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Inspektor Wydział Propagandy Komitet Centralny Warszawa PZPR 1972 1973 ARM 3137/4, s. 53.
Zastępca Kierownika Wydział Ekonomiczny Komitet Centralny Warszawa PZPR 18-05-1973 30-03-1977 IPN BU 01210/22/CD/1; ARM 3137/4, s. 53; Mołdawa T., Ludzie władzy 1944-1991, s. 331; Informator, red. K. Persak, 2000, s. 113.
Zastępca Kierownika Wydział Planowania i Analiz Gospodarczych Komitet Centralny Warszawa PZPR 30-03-1977 03-1980 ARM 3137/4, s. 53; Mołdawa T.,Ludzie władzy 1944-1991, s. 331; Informator, red. K. Persak, 2000, s.126.
Zastępca Kierownika Wydział Handlu i Finansów Komitet Centralny Warszawa PZPR 01-04-1980 19-09-1981 ARM 3137/4, s. 53; Mołdawa T., Ludzie władzy 1944-1991, s. 331; Informator, red. K. Persak, 2000, s. 115.
Sekretarz Komisja ds. Reformy Gospodarczej Komitet Centralny Warszawa PZPR 09-1980 01-1986 IPN BU 01210/22/CD/1; Mołdawa T., Ludzie władzy 1944-1991, s. 331.
Minister-Pełnomocnik Ds. Reformy Gospodarczej Rada Ministrów Warszawa Brak 12-07-1981 6-11-1985 IPN BU 01210/22/CD/1; ARM 3137/4, s. 7; Mołdawa T., Ludzie władzy 1944-1991, s. 178.
Prezes Narodowy Bank Polski Warszawa Brak 12-11-1985 13-07-1988 IPN BU 01210/22/CD/1; ARM 3137/4, s. 22, 26; Mołdawa T., Ludzie władzy 1944-1991, s. 237.
Członek Komitet Centralny Warszawa PZPR 06-1988 01-1990 Mołdawa T, Ludzie władzy 1944-1991, s. 331.
Sekretarz Komitet Centralny Warszawa PZPR 14-06-1988 29-07-1989 Mołdawa T., Ludzie władzy 1944-1991, s. 264.
Członek Biuro Polityczne Warszawa PZPR 14-06-1988 29-01-1990 Mołdawa T., Ludzie władzy 1944-1991, s.262.
Przewodniczący Komisja Polityki Ekonomicznej, Reformy Gospodarczej i Samorządu Pracowniczego KC PZPR. Komitet Centralny Warszawa PZPR 07-1988 03-1989 Mołdawa T., Ludzie władzy 1944-1991, s. 331.
Przewodniczący Komisja Polityki Społeczno-Ekonomicznej Komitet Centralny Warszawa PZPR 03-1989 01-1990 Mołdawa T., Ludzie władzy 1944-1991, s. 331.
Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
W zasobie IPN nie figuruje.