Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-05-2019 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Antoni
Nazwisko: Radliński
Miejsce urodzenia: Strychowce
Data urodzenia: 07-07-1910
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Leopolda
Dodatkowe informacje:

Wedle materiału aktowego:
od 03.1945 w PPR, od 15.12.1948 w PZPR;
1933-1935 młodszy asystent na Uniwersytecie Lwowskim;
1935-1939 laborant w Państwowej Fabryce Związków Azotowych w Chorzowie;
1939-1941 asystent na Uniwersytecie Lwowskim;
1941-1946 urzędnik, inspektor w Zakładach Miejskich we Lwowie;
1946-1947 dyr. techn. w Państwowej Fabryce Wyrobów Metalowych w Chorzowie;
1947-1951 dyrektor Zjednoczenia Nawozów w Gliwicach;
1951-1954 dyrektor departamentu w PKPG;
1954-1957 dyrektor Zjednoczenia Syntezy Chemicznej w Gliwicach;
Źródła: AAN CK/8450; Polska Zjednoczona Partia Robotnicza część I - Zjazdy i posiedzenia plenarne Komitetu Centralnego od I do IX Zjazdu (porządek dzienny, źródła). Część II Członkowie władz naczelnych oraz I sekretarze komitetów wojewódzkich PZPR 21 XII 1948 - 31 XII 1982. Opracowali W. Ciempiel, J. Jakubowski, J. Szczeblewski, Warszawa 1983.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Minister Ministerstwo Przemysłu Chemicznego Warszawa Brak 27-02-1957 29-06-1970 AAN KC PZPR CK/8150; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 200.
Członek Centralna Komisja Rewizyjna Komitet Centralny Warszawa PZPR 19-03-1959 20-06-1964 PZPR. Cz. I, Zjazdy i plenarne posiedzenia KC od I do IX Zjazdu (porządek dzienny, źródła). Cz. II, Członkowie władz naczelnych oraz I sekretarze KW PZPR 21 XII 1948 – 31 XII 1982, oprac.: W. Ciempiel, J. Jakubowski, J. Szczeblewski, W-wa 1983, s. 103.
Zastępca Członka Komitet Centralny Warszawa PZPR 20-06-1964 15-02-1980 PZPR. Cz. I, Zjazdy i plenarne posiedzenia KC od I do IX Zjazdu (porządek dzienny, źródła). Cz. II, Członkowie władz naczelnych oraz I sekretarze KW PZPR 21 XII 1948 – 31 XII 1982, oprac.: W. Ciempiel, J. Jakubowski, J. Szczeblewski, W-wa 1983, s. 115, 180.
Wiceprezes Najwyższa Izba Kontroli Warszawa 29-06-1970 18-08-1979 AAN KC PZPR CK 8450; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 174.