Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Eugeniusz Ryszard
Nazwisko: Mysłowski
Miejsce urodzenia: Krzczonów
Data urodzenia: 07-02-1931
Imię ojca: Michał
Imię matki: Janina
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 1954 r.
Członek ZMP, był członkiem Zarządu Wojewódzkiego ZMP (1948 – 1956).
Poza aparatem partyjnym zajmował następujące stanowiska:
1) 10.11.1950 – 30.04.1955 kierownika Referatu Kadr Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Lublinie,
2) 1.05.1955 – 31.08.1955 (względnie do 10.1955) inspektora ds. zleceń specjalnych Urzędu Spraw Wewnętrznych PWRN w Lublinie,
3) 16.09.1965 – 7.03.1972 kierownika W. Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej PWRN w Lublinie,
4) 8.03.1972 – 31.03.1981 redaktora naczelnego „Sztandaru Ludu” organu prasowego KW PZPR,
5) Od 1.04.1982 dyrektora Przedsiębiorstwa Obrotu Samochodami i Częściami Zamiennymi „Polmozbyt” w Lublinie.
Członek Wojewódzkiego Komitetu Frontu Jedności Narodu (od 1975).
Wykształcenie: mgr historii, mgr prawa, UMCS.
Przeszkolenie partyjne:
1) WSNS (1.09.1955 – 31.07.1956).
2) Międzywojewódzka Szkoła Partyjna.
W źródłach występuje informacja o pracy w 1957 na stanowisku starszego inspektora W. Wyznań PWRN w Lublinie (do 08.1957).
Źródło: ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1547; APL, KW PZPR Lublin, listy płac, 67-78.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Wydział Organizacyjny Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-08-1956 30-09-1959 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1547.
Sekretarz Propagandy Komitet Miejski Lublin PZPR 01-10-1959 31-01-1965 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1547.
Starszy Instruktor Wydział Ekonomiczny Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-02-1965 15-09-1965 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1547.
Członek Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 1972 26-06-1981 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1547; APL, KW PZPR Lublin, 1, 3, 5.
Kierownik Wydział Ogólny Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-04-1981 31-03-1982 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1547.
.