Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-05-2024 09:14

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Włodzimierz Jan
Nazwisko: Patrykiejew
Miejsce urodzenia: Pilica
Data urodzenia: 01-09-1922
Imię ojca: Włodzimierz
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

Członek PPR od 1946 r., w PZPR od 1948.
Członek Związku Walki Młodych: był przewodniczący Zarządu Powiatowego ZWM w Jeleniej Górze (15.07.1947 – 25.10.1948).
Poza aparatem partyjnym zajmował następujące stanowiska kierownicze:
1) 1.04.1951 – 16.05.1952 (względnie 15.02.1951 – 31.05.1952, rozbieżne dane) kierownika Ośrodka Szkoleniowego Zarządu Wojewódzkiego Związku „Samopomocy Chłopskiej” we Wrocławiu,
2) 1.01.1953 (względnie od 1.12.1952) – 31.03.1953 redaktora Rozgłośni Polskiego Radia we Wrocławiu,
Wykształcenie:
1) uczeń ślusarski, Olkusz (1937 – 1938),
2) Gimnazjum Mechaniczne w Olkuszu (1938 – 1940),
3) mgr historii.
Przeszkolenie partyjne:
1) Centralna Szkoła Partyjna w Łodzi (10.10.1948 – 8.05.1949),
2) Centralna Szkoła Partyjna, studia zaoczne (1954 – 1956),
3) Centralna Szkoła Partyjna przy KPZR w Moskwie (1.09.1956 – 31.07.1957).
W PZPR pełnił funkcje: członka Egzekutywy POP (1950 – 1951, 1954 – 1956), I Sekretarza POP (1949 – 1950) – brak bliższych danych. W 1948 był członkiem Koła Szkolnego w CSP.
Źródło: ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1721; ŁAD, KW PZPR Biała Podlaska, 1/416; APL, KW PZPR Lublin, listy płac, 51-62.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Komitet Miejski Jelenia Góra PPR 15-06-1947 14-07-1947 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1721; ŁAD, KW PZPR Biała Podlaska, 1/416
Asystent Wojewódzka Szkoła Partyjna Komitet Wojewódzki Wrocław PZPR 09-05-1949 15-02-1951 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1721; ŁAD, KW PZPR Biała Podlaska, 1/416
Kierownik Wojewódzka Szkoła Partyjna Komitet Wojewódzki Wrocław PZPR 01-04-1953 30-09-1954 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1721; ŁAD, KW PZPR Biała Podlaska, 1/...
Asystent Międzywojewódzka Szkoła Partyjna Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-10-1954 31-08-1956 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1721; ŁAD, KW PZPR Biała Podlaska, 1/416
Instruktor Wojewódzki Ośrodek Propagandy Partyjnej Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-08-1957 30-03-1960 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1721; ŁAD, KW PZPR Biała Podlaska, 1/416
Kierownik Wojewódzki Ośrodek Propagandy Partyjnej - Wojewódzki Ośrodek Pracy Partyjnej Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-04-1960 30-08-1980 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1721; ŁAD, KW PZPR Biała Podlaska, 1/416
Zastępca Członka Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 19-12-1979 26-06-1981 APL, KW PZPR Lublin, 5-7
.