Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Włodzimierz
Nazwisko: Tetiurka
Miejsce urodzenia: Dołhobrody
Data urodzenia: 04-11-1935
Imię ojca: Adam
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 1957 r.
Członek organizacji młodzieżowych. Pracował w ich aparacie jako przewodniczący Zarządu Powiatowego ZMW we Włodawie (1.07.1957 – 1958), kierownik Wydziału Organizacyjnego Zarządu Wojewódzkiego ZMW w Lublinie (1959 – 1961), sekretarz Zarządu Wojewódzkiego ZMW w Lublinie (1961 – 1964), wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego ZMW w Lublinie (1965 – 1969), przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego ZMW w Lublinie (1969 – 31.10.1972). Ponadto pełnił funkcję członka Zarządu Głównego ZMW (1958 – 1961).
Poza aparatem partyjnym i młodzieżowym zajmował następujące stanowiska:
1) 1.08.1951 – 31.08.1952 referent personalny GS „SCh” Sławatycze,
2) 15.09.1954 – 31.12.1955 instruktor oświatowy Powiatowego Domu Kultury we Włodawie,
3) 1.08.1955 – 30.06.1957 instruktor W. Organizacyjno-Prawnego Prezydium Powiatowej Rady Narodowej we Włodawie.
Wykształcenie:
1) Uniwersytet Ludowy w Pawłowu (1.10.1952 – 1.06.1954),
2) W. Ekonomii UMCS.
Przeszkolenie partyjne: 6-tygodniowy kurs w Kijowie.
W PZPR pełnił funkcje: członka KP (1958 – 1959), I Sekretarza POP (1962 – 1963), członka KW (od 1971) – brak bliższych danych.
Źródło: ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2546; APL, KW PZPR Lublin, listy płac, 51-138.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Kierownika Wydział Rolny Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-11-1972 1973 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2546
I Sekretarz Komitet Powiatowy Bełżyce PZPR 19-10-1973 31-05-1975 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2546
Zastępca Kierownika Wydział Polityczno-Organizacyjny Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-06-1975 24-04-1984 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2546
Kierownik Wydział Polityczno-Organizacyjny Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 25-04-1984 14-02-1988 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2546
Członek Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 25-09-1986 APL, KW PZPR, Lublin, 24
.