Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jan
Nazwisko: Rabanowski
Miejsce urodzenia: Warszawa
Data urodzenia: 20-06-1907
Imię ojca: Józef
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W 1944r. PPR;
Od 1944r. SD
Od 1945r. do 1951r. i od 1954r. do 1958r. czł. CK SD;
Od 1945r. do 1947r. i od 1848r. do 1951r. czł. Komitetu Politycznego CK SD;
Od 1947r. do 1950r. i od 1954r. do 1958r. czł. Prezydium CK SD;
Od 1927r. do 1934r. ZNMS „Życie” i MOPR;
Od 1928r. KZMP i Akademickie Stowarzyszenie Wolnomyślicieli;
W 1932r. Politechnika Warszawska, Wydział Elektryczny, inż.;
Od 1927r. do 1932r. DOKP Warszawa, praktykant, monter;
Od 1934r. do 1939r. DOKP Warszawa, inżynier;
W 1939r. Ministerstwo Łączności, kierownik działu technicznego ośrodka łączności;
Od 1940r. do 1943r. Elektrownia, inżynier, Marińsk;
Od 1943r. do 1944r. I DP im T. Kościuszki, z-ca dowódcy kompanii łączności;
W 1944r. I Armia WP, z-ca dowódcy pułku łączności [ppłk.];
Poseł od 1945r. do 1956r. poseł
Zmarł 21.03.1958
AAN KC PZPR CK 237/XXIII-236, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 292-294, 300, 302, 415;



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Kierownik Resort Komunikacji, Poczt i Telegrafu Warszawa 04-11-1944 1-12-1944 AAN KC PZPR CK 237/XXIII-236, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s 93-94, 415;
Kierownik Resort Komunikacji, Poczt i Telegrafów Warszawa 01-12-1944 31-12-1944 AAN KC PZPR CK 237/XXIII-236, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 93-94, 415;
Minister Ministerstwo Komunikacji Warszawa 31-12-1944 28-02-1951 AAN KC PZPR CK 237/XXIII-236, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s 93-94, 95, 98, 103, 190-191, 415;
Minister Ministerstwo Kolei Warszawa 28-02-1951 27-06-1951 AAN KC PZPR CK 237/XXIII-236, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 103, 190-191, 415;
Prezes Główny Urząd Pomiarów Kraju Warszawa 07-1951 05-1952 AAN KC PZPR CK 237/XXIII-236, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 235, 415;
Prezes Centralny Urząd Geodezji i Kartografii Warszawa 05-1952 06-1956 AAN KC PZPR CK 237/XXIII-236, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 232, 415;
Minister Ministerstwo Łączności Warszawa 23-06-1956 25-02-1958 AAN KC PZPR CK 237/XXIII-236, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 110, 114, 116, 194, 415;