Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-02-2020 08:39

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jerzy
Nazwisko: Bafia
Miejsce urodzenia: Płociczno
Data urodzenia: 05-05-1926
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Od 1955r. PZPR; Od 1945r. do 1948r. OMTUR Od 1948r. do 1953r ZMP;
Od 1945r. do 1950r. Uniwersytet Jagielloński, Wydział Prawa, student;
Od 1950r. do 1953r. Uniwersytet Jagielloński, Wydział Prawa, asystent;
Od 1950r. do 1953r. Sąd Wojewódzki w Krakowie, aplikant, asesor, sędzia;
Od 1953r. do 1954r. Wyższa Szkoła Prawnicza im. T. Duracza, adiunkt, Warszawa;
Od 1953r. do 1954r. Sąd Najwyższy, sędzią woj. delegowany do sądu, Warszawa;
Od 1954r. do 1955r. Sąd Wojewódzki M.St. Warszawy, wiceprezes, Warszawa;
Od 1955r. do 1966r. Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa, adiunkt i docent;
Od 1966r. do 1969r. Uniwersytet Śląski, Zakład Prawa Karnego, kierownik, Katowice;
Od 1969r. do 1970r. Uniwersytet Śląski, Wydział Prawa, dziekan, Katowice;
Od 1970r. Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa, profesor;
Od 1971r. Uniwersytet Warszawski, Zakład Kryminalistyki, kierownik, Warszawa;
Od 1958r. do 1969r. Ministerstwo Sprawiedliwości, Departament Ustawodawczy, dyrektor, Warszawa;
Od 1969r. do 1972r. Kancelaria Sejmu PRL, szef Kancelarii, Warszawa;
Od 1972r. do 1980r. poseł; Delegat na VII, VIII Zjazd PZPR,
AAN KC PZPR CK 6860, IPN BU 01210/31, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 63, 168, 330;
Zmarł 4.07.1991r.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
I Sekretarz POP Sąd Najwyższy Warszawa PZPR 05-1954 05-1955 AAN KC PZPR CK 6860,
Pierwszy Prezes Sąd Najwyższy Warszawa 02-1972 03-1976 AAN KC PZPR CK 6860, IPN BU 01210/31, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 241, 330;
Członek CKKP KC Warszawa PZPR 12-12-1975 20-07-1981 AAN KC PZPR CK 6860, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 330, PZPR. Zjazdy i plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 188, 223;
Minister Ministerstwo Sprawiedliwości Warszawa 27-03-1976 12-06-1981 AAN KC PZPR CK 6860, IPN BU 01210/31, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 136, 141, 144, 209, 330;