Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Czesław
Nazwisko: Nojszewski
Miejsce urodzenia: Nojszew
Data urodzenia: 10-12-1933
Imię ojca: Lucjan
Imię matki: Michalina
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 7.09.1962 r. Przed 1971 r. instruktor Komitetu Powiatowego i kierownik Rejonowego Ośrodka Pracy Partyjnej w Grójcu. W 1971 słuchacz Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR w Warszawie. Z funkcji I sekretarza Komitetu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim odszedł po objęciu stanowiska zastępcy dyrektora ds. pracowniczych w Przedsiębiorstwie Budownictwa Hydrotechnicznego i Robót Fundamentowych "Energopol 3" w Nowym Dworze Mazowieckim.
Źródła: AAN, ANS 13/1572 (akta osobowe); AP m.st. Warszawy: 1733/909, k. 79, 1733/950, k. 100, 102, 103.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Komitet Miejski Mogielnica PZPR 28-01-1965 AAN, ANS 13/1572 (akta osobowe)
Instruktor Komitet Powiatowy Grójec PZPR 01-02-1965 AP m.st. Warszawy 1733/950, k. 103
Sekretarz Komitet Powiatowy Nowy Dwór Mazowiecki PZPR 1974 1975 AP m.st. Warszawy 1733/950, k. 103
I Sekretarz Komitet Miejski Nowy Dwór Mazowiecki PZPR 1975 25-04-1980 AP m.st. Warszawy 1733/950, k. 25, 100, 103
Zastępca Członka Komitet Warszawski Warszawa PZPR 30-10-1975 12-12-1979 Skład władz warszawskiej organizacji partyjnej cz. III 1971-1979, "Materiały do historii Warszawskiej Organizacji Partyjnej", Warszawa 1986, z. 8, s. 28, 35; data końcowa oznacza koniec kadencji
Członek Warszawska Komisja Rewizyjna Komitet Warszawski Warszawa PZPR 12-12-1979 29-06-1981 Skład władz warszawskiej organizacji partyjnej cz. III 1971-1979, "Materiały do historii Warszawskiej Organizacji Partyjnej", Warszawa 1986, z. 8, s. 47; data końcowa oznacza koniec kadencji
Przewodniczący Terytorialna Komisja Kontrolno-Rewizyjna Nowy Dwór Mazowiecki PZPR 11-1986 AP m.st. Warszawy 1733/894, k. 18
.