Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Łapot
Miejsce urodzenia: Międzylesie
Data urodzenia: 01-12-1914
Imię ojca: Ignacy
Imię matki: Bronisława
Dodatkowe informacje:

Od 1944r. do 1948r. PPR;
Od 1948r. PZPR;
Od 1931r. do 1936r. KZMZB
Od 1936r. do 1938r. KPP
Od 1928r. do 1929r. Huta Szkła, bańkarz, Bydgoszcz;
Od 1929r. do 1931r. Huta Szkła, bańkarz, Siedlce;
Od 1931r. do 1936r. Huta Szkła, pomocnik majstra, Białystok;
Od 1936r. do 1939r. Huta Szkła, majster, Wołomin;
Od 1939r. do 1941r. Huta Szkła, naczelnik zmiany, Białystok;
Od 1944r. do 1945r. Starostwo Powiatowe w Suwałkach, starosta;
Od 1957r. do 1972r. dyr. gen. w Ministerstwie Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych;
Zmarł 21.01.1972r.
AAN KC PZPR CK X/1820, CK 237/XXIII-617, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 389;



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Ii Sekretarz KW Białystok PPR 03-1945 02-1946 AAN KC PZPR CK X/1820, CK 237/XXIII-617, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 389,
I Sekretarz KW Kraków PPR 05-1948 12-1948 AAN KC PZPR CK X/1820, CK 237/XXIII-617, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 389,
Zastępca Kierownika Wydział Organizacyjny KC Warszawa PZPR 15-12-1948 4-03-1949 AAN KC PZPR CK X/1820, CK 237/XXIII-617, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s.389, Informator o strukturze i obsadzie personalnej, oprac. K. Persak, s. 124;
Zastępca Członka KC Warszawa PZPR 21-12-1948 17-03-1954 AAN KC PZPR CK X/1820, CK 237/XXIII-617, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 389, PZPR. Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s.67;
I Sekretarz KW Lublin PZPR 04-04-1949 3-05-1950 AAN KC PZPR CK X/1820, CK 237/XXIII-617, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 389, PZPR. Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s.313;
I Sekretarz KW Kraków PZPR 05-05-1950 16-08-1951 AAN KC PZPR CK X/1820, CK 237/XXIII-617, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 389, PZPR. Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s.309,
Kierownik Wydział Przemysłu Ciężkiego KC Warszawa PZPR 24-08-1951 12-04-1954 AAN KC PZPR CK X/1820, CK 237/XXIII-617, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s.389, Informator o strukturze i obsadzie personalnej, oprac. K. Persak, s. 133, PPR, PPS, PZPR. Struktura aparatu centralnego, oprac. W. Ciempiel, s. 65;
Członek KC Warszawa PZPR 17-03-1954 19-03-1959 AAN KC PZPR CK X/1820, CK 237/XXIII-617, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s. 389, PZPR. Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s.79;
Kierownik Biuro Sekretariatu KC KC Warszawa PZPR 12-04-1954 13-05-1954 AAN KC PZPR CK X/1820, CK 237/XXIII-617, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s.389, Informator o strukturze i obsadzie personalnej, oprac. K. Persak, s. 102;
Wiceprezes Rada Ministrów Warszawa 14-05-1954 24-10-1956 AAN KC PZPR CK X/1820, CK 237/XXIII-617, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s.108, 112, 175, 389,