Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Józef
Nazwisko: Kozioł
Miejsce urodzenia: Szalowa
Data urodzenia: 26-02-1939
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Aniela
Dodatkowe informacje:

W ZSL od 03.1959. W latach 1953-1956 członek ZMP. W l. 1974-1980 zastępca dyrektora naczelnego Centrali Banku Rolnego i wiceprezes Centrali Banku Gospodarki Żywnościowej. W okresie 11.02.1980 - 05.12.1980 wiceprezes, a następnie od 05.12.1980 do 16.11.1981 prezes Zarządu Centralnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych. 02.1986 - 09.1988 przewodniczący Rady Gospodarki Żywnościowej. 01.11.1989 - 22.12.1990 minister stanu przy urzędzie Prezydenta. W okresie 10.1985 – 06.1989 poseł na Sejm PRL IX kadencji. Źródła: 1.NKW PSL. Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL) sygn. 230, 2. T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, Wyd. PWN, Warszawa 1991. 3. Słownik biograficzny działaczy ruchu ludowego. Makieta, LSW, Warszawa 1989, s. 205-206.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Członka NK Warszawa ZSL 20-01-1976 2-04-1980 CKDRL, sygn. 230.
Członek NK Warszawa ZSL 02-04-1980 27-11-1989 CKDRL, sygn. 230.
Członek sekretariat NK Warszawa ZSL 04-04-1980 15-12-1980 CKDRL, sygn. 230.
Członek PREZYDIUM NK Warszawa ZSL 15-12-1980 7-05-1981 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 285.
Członek PREZYDIUM NK Warszawa ZSL 17-11-1981 26-11-1989 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 285.
Sekretarz NK Warszawa ZSL 17-11-1981 26-04-1983 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 283.
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Warszawa 11-1982 12-1983 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 206.
Zastępca Przewodniczącego Komisja Planowania przy Radzie Ministrów Warszawa 12-1983 11-1985 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 177.
Wiceprezes NK Warszawa ZSL 29-03-1984 26-11-1989 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 283.
Przewodniczący Centralna Komisja do Walki ze Spekulacją Warszawa 11-1985 09-1988 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 378.
Wiceprezes Rada Ministrów Warszawa 12-11-1985 19-09-1988 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 176.
Minister Ministerstwo Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych Warszawa 14-10-1988 1-08-1989 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 195.
.