Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Bogdan
Nazwisko: Królewski
Miejsce urodzenia: Kiełbowo
Data urodzenia: 29-05-1944
Imię ojca: Zygmunt
Imię matki: Jadwiga
Dodatkowe informacje:

Członek ZSL od 1967. Członek Związku Młodzieży Wiejskiej (ZMW) od 1960. Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego ZMW w Bydgoszczy 15.06.1970 - 30.10.1972. Słuchacz rocznego Studium Nauk Społecznych przy Komitetcie Warszawskim PZPR 1967-1968. Słuchacz studiów doktoranckich w Leningradzkim Instytucie Nauk Rolniczych 1976-1979. Doktor nauk rolniczych od 1979. Zastępca naczelnego dyrektora Zjednoczenia Przemysłu Owocowo-Warzywnego w Warszawie 15.01.1980-20.03.1981. Wojewoda bydgoski 21.03.1981-20.04.1984. Poseł na Sejm PRL IX kadencji 13.10.1985-03.06.1989. Od 06.11.1985 wiceprzewodniczący Prezydium Klubu Poselskiego ZSL.

Źródło: NKW PSL, Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 603; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, Warszawa 1991; Archiwum Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, teczka osobowa B. Królewskiego; Archiwum Biblioteki Sejmowej w Warszawie, ankieta poselska B. Królewskiego.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Prezydium Wojewódzki Komitet Bydgoszcz ZSL 1970 1972 CKDRL, sygn. 603.
Instruktor Wydział Organizacyjny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 11-1972 1976 Archiwum Biblioteki Sejmowej w Warszawie, ankieta poselska B. Królewskiego.
Zastępca Kierownika Wydział Organizacyjny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 01-10-1976 15-01-1980 CKDRL, sygn. 603.
Członek Prezydium Wojewódzki Komitet Bydgoszcz ZSL 1982 1984 CKDRL, sygn. 603.
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Warszawa 04-1984 01-1986 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, Warszawa 1991, s. 206
Członek Prezydium Naczelny Komitet Warszawa ZSL 18-10-1984 11-09-1989 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, Warszawa 1991, s. 285.
Sekretarz Naczelny Komitet Warszawa ZSL 21-06-1985 11-09-1989 CKDRL, sygn. 603.
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 24-03-1988 26-11-1989 CKDRL, sygn. 603.
.