Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Włodzimierz
Nazwisko: Szczepanik
Miejsce urodzenia: BĘDZIN
Data urodzenia: 26-02-1929
Imię ojca: Józef
Imię matki: Tekla
Dodatkowe informacje:

Rozbieżność w dacie rozpoczęcia służby na stanowisku oficera operacyjnego Wydziału III KW MO w Katowicach: 1.10.1961 i 1.09.1961. Awans na starszego inspektora od 1.01.1969 ustalony w oparciu o akta, w przebiegu służby i karcie ewidencyjnej data mianowania z dniem 1.08.1970.
W okresie od 2.06.1948 do 1.09.1948 IX kurs specjalny w Wojewódzkiej Szkole Specjalnej w WUBP w Szczecin. W 1949 kurs po linii Departamentu II MBP w CW MBP w Legionowie. W 1950 sześciomiesięczne przeszkolenie po linii Wydziału "W" w CW MBP w Legionowie. Od 1.11.1962 do 28.11.1963 zaoczne przeszkolenie zawodowe dla funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa z zakresu Szkoły Oficerskiej.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ II, SEKCJA I MŁODSZY REFERENT - 04-05-1948
IPN Ka 0229/325 9950/V akta osobowe i karta
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ II, SEKCJA II MŁODSZY REFERENT - 01-09-1949
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ II, SEKCJA III MŁODSZY REFERENT - 01-03-1950
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ IV REFERENT SPRAWOZDAWCZY - 15-10-1952
WUBP STALINOGRÓD (KATOWICE) BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-01-1954
WUBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ I, SEKCJA IV STARSZY REFERENT - 11-02-1954
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 01-04-1955
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ II STARSZY REFERENT - 25-04-1955
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ II OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNT - 27-12-1956
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ "W" OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-10-1957
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 01-10-1961
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III, GRUPA I STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1962
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III, GRUPA I INSPEKTOR - 01-04-1967
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III, GRUPA II "A" STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1969
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III KIEROWNIK GRUPY - 01-08-1974
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III "A", SEKCJA ANALITYCZNA KIEROWNIK kpt. 01-06-1975 31-12-1979
.