Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Zenon
Nazwisko: Daroszewski
Miejsce urodzenia: WŁOCŁAWEK
Data urodzenia: 30-04-1935
Imię ojca: Tadeusz
Imię matki: Michalina
Dodatkowe informacje:

W okresie od 5.04.1967 do 23.06.1967 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa. Delegowany służbowo: od 18.03.1974 do 22.03.1974, od 10.10.1975 do 15.10.1975 oraz od 4.04.1979 do 6.04.1979 do ZSRR; od 8.10.1974 do 12.10.1974, od 24.11.1975 do 28.11.1975 oraz od 3.06.1985 do 6.06.1985 do Czechosłowacji; od 25.07.1978 do 25.09.1978 oraz od 11.07.1979 do 13.07.1979 do Bułgarii; od 15.05.1988 do 19.05.1988 na Węgry; od 23.05.1988 do 30.05.1988 na Kubę. Od 1.10.1977 do 31.10.1981 zatrudniony dodatkowo na 1/2 etatu w WSO MSW w Legionowie na stanowisku adiunkta Cyklu II.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 01-08-1953
IPN BU 003088/83 t. 1-2, IPN BU 003187/67 23303/V, - akta osobowe
WUBP BYDGOSZCZ BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 28-07-1954
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ III, SEKCJA VI REFERENT - 28-08-1954
WUdsBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ III, REFERAT VII REFERENT - 01-04-1955
WUdsBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ III, REFERAT VII OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO BYDGOSZCZ BRAK SŁUŻBA W MO - 11-01-1957
KW MO BYDGOSZCZ WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 01-11-1958
KW MO BYDGOSZCZ WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-10-1962
KW MO BYDGOSZCZ WYDZIAŁ II KIEROWNIK GRUPY - 01-01-1964
KW MO BYDGOSZCZ WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-12-1966
KW MO BYDGOSZCZ WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-03-1970
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VIII NACZELNIK - 15-11-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 01-10-1974
KW MO POZNAŃ BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-03-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II ZASTĘPCA DYREKTORA - 01-12-1983
MSW WARSZAWA BIURO "B" DYREKTOR płk 16-04-1985 31-07-1990
.