Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Czesław
Nazwisko: Remesz
Miejsce urodzenia: Studzianka
Data urodzenia: 15-01-1932
Imię ojca: Stefan
Imię matki: Anna
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 1954 r.
Członek organizacji młodzieżowych; pełnił funkcje przewodniczącego koła i członka Zarządu Powiatowego ZMP (1950 – 1956), członka Zarządu Powiatowego ZMS (1957 – 1960).
Od 15.03.1977 zastępca dyrektora Przedsiębiorstwa Państwowego „Dom Książki” w Lublinie.
Wykształcenie: mgr historii, WSNS (1.10.1963 – 31.08.1966).
Przeszkolenie partyjne: Międzywojewódzka Szkoła Partyjna (1.09.1955 – 30.06.1956).
Źródło: ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1945; APL, KW PZPR Lublin, listy płac, 51-55.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Komitet Powiatowy Biała Podlaska PZPR 15-01-1955 31-08-1955 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1945
Instruktor Komitet Powiatowy Biała Podlaska PZPR 01-07-1956 1961 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1945
Starszy Instruktor Komitet Powiatowy Biała Podlaska PZPR 1961 30-09-1963 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1945
Zastępca Członka Komitet Powiatowy Biała Podlaska PZPR 1962 1963 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1945
I Sekretarz Komitet Miejski Biała Podlaska PZPR 1962 1963 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1945
Członek Egzekutywa Komitet Powiatowy Biała Podlaska PZPR 1966 1973 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1945
Sekretarz Propagandy Komitet Powiatowy Biała Podlaska PZPR 01-09-1966 31-05-1972 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1945
Sekretarz Organizacyjny Komitet Powiatowy Biała Podlaska PZPR 01-06-1972 31-01-1973 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1945
Członek Egzekutywa Komitet Powiatowy Bychawa PZPR 1973 1975 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1945
I Sekretarz Komitet Powiatowy Bychawa PZPR 01-02-1973 30-06-1975 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1945
Zastępca Kierownika Wydział Pracy Ideowo-Wychowawczej Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-07-1975 15-03-1977 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/1945
.