Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 28-02-2024 09:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Lubomir
Nazwisko: Gromadka
Miejsce urodzenia: ŁAZY
Data urodzenia: 15-02-1928
Imię ojca: Roman
Imię matki: Genowefa
Dodatkowe informacje:

Według charakterystyki służbowej bez daty znajdującej się w aktach służbę w MO rozpoczął 29.07.1945 (IPN Ka 0260/360, k. 78). Według rozkazu personalnego KW MO w Katowicach nr 26 z 1946 (IPN Ka 71/118, t. 2, k. 84) odkomenderowany czasowo do KW MO w Białymstoku z dniem 13.08.1946. Według rozkazu personalnego KW MO w Katowicach nr 45 z 1946 (IPN Ka 71/118, t. 2, k. 198) przeniesiony z KW MO w Białymstoku do dyspozycji komendanta KP MO Prądnik z dniem 2.12.1946. Według charakterystyki znajdującej się w aktach z 7.02.1950 wynika, że pełnił funkcję intendenta Szkoły Oficerów Polityczno-Wychowawczych MO w Łodzi (IPN Ka 0260/360, k. 85). Według charakterystyki służbowej z 25.01.1950 znajdującej się w aktach wynika, że jako dowódca plutonu Szkoły Podoficerskiej CW MO w Słupsku pełnił obowiązki wykładowcy Cyklu Politycznego (IPN Ka 0260/360, k. 90). Według rozkazu personalnego KW MO nr 31/51 z 30.03.1951 (IPN Ka 71/123, t. 1, k. 149.) służbę na stanowisku dowódcy Plutonu Konwojowo-Wartowniczego KW MO w Katowicach pełnił od 15.03.1951, będąc do tej pory w dyspozycji KW MO w Katowicach po powrocie z CW MO w Słupsku. Według karty ewidencyjnej funkcjonariusza z dniem 15.03.1951 rozpoczął służbę w charakterze dowódcy Plutonu Operacyjnego KW MO w Katowicach. Według rozkazu personalnego 490/51 KG MO (IPN Ka 338/7, k. 164.) stanowisko zastępcy dowódcy Kompanii Operacyjno-Konwojowo-Ochronnej objął przechodząc ze stanowiska dowódcy Plutonu Operacyjno-Konwojowo-Wartowniczego. W okresie od 14.12.1954 do 30.11.1971 służba w MO.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO PRUDNIK PLUTON OPERACYJNY MILICJANT - 01-08-1945
IPN Ka 0260/360 17787/VI akta osobowe i karta
KP MO PRUDNIK POSTERUNEK W STRZELECZKACH MILICJANT - 27-03-1946
KW MO BIAŁYSTOK DO DYSPOZYCJI - 12-08-1946
KP MO PRUDNIK DO DYSPOZYCJI - 02-12-1946
KM MO ZABRZE BRAK DANYCH MILICJANT - 28-05-1947
CSOPW MO ŁÓDŹ VII KURS SŁUCHACZ - 23-08-1947
CSOPW MO ŁÓDŹ STENOGRAF - 13-11-1948
CW MO SŁUPSK SZKOŁA PODOFICERSKA DOWÓDCA PLUTONU - 15-02-1950
KW MO KATOWICE DO DYSPOZYCJI - 15-02-1951
KW MO KATOWICE PLUTON KONWOJOWO-WARTOWNICZY DOWÓDCA - 15-03-1951
KW MO KATOWICE KOMPANIA OPERACYJNO-KONWOJOWO-OCHRONNA ZASTĘPCA DOWÓDCY - 15-11-1951
KW MO KATOWICE DO DYSPOZYCJI - 01-05-1952
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ SZKOLENIOWO-POLITYCZNY, SEKCJA II STARSZY INSTRUKTOR - 01-06-1952
KW MO KATOWICE KURS PRZESZKOLENIA MILICJI OBYWATELSKIEJ W BĘDZINIE ZASTĘPCA KOMENDANTA - 30-09-1952
KW MO KATOWICE WOJEWÓDZKI KURS PRZESZKOLENIA SZEREGOWYCH MILICJI OBYWATELSKIEJ W BĘDZINIE STARSZY WYKŁADOWCA - 01-07-1954
KM MO STALINOGRÓD (KATOWICE) II KOMISARIAT KIEROWNIK ppor. 01-08-1954 14-12-1954
.