Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Witold
Nazwisko: Cerowski
Miejsce urodzenia: Gdynia
Data urodzenia: 03-11-1934
Imię ojca: Jan
Imię matki: Erna
Dodatkowe informacje:

Kandydat na członka PZPR od 1956. Członek PZPR od 1957. Członek FJN. Przewodniczący Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Kościerzynie. Naczelnik Miasta i Gminy Kościerzyna. Przewodniczący Komisji Antyspekulacyjnej Miejsko-Gminnej Rady Narodowej w Kościerzynie. Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Kościerzynie od 01.09.1987. Ukończył Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu. Kandydat w wyborach do Sejmu PRL w 1989.
Źródła: AP Gdańsk, KW PZPR w Gdańsku, 2384/9542, k. 113; Tamże, 2384/11156, k. 268-272; Tamże, 2384/22977, k. 17; AP Gdańsk o. Gdynia, KM-G PZPR w Kościerzynie, 2666/1, b.p.; Tamże, 2666/2, b.p.; Tamże, 2666/12, b.p.; Tamże, 2666/15, b.p.; Tamże, 2666/16, b.p.; Tamże, 2666/7, b.p.; Tamże, 2666/25, b.p.; Tamże, 2666/34, b.p.; Tamże, 2666/58, b.p.; AIPN Gd, IPN Gd 645/644305 (EAGD 644305), k. 1-1v; "Głos Wybrzeża", 23 I 1984.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Egzekutywa Komitet Powiatowy Kościerzyna PZPR 06-12-1966 1975 AP Gdańsk o. Gdynia, KP PZPR w Kościerzynie, 2649/15, b.p.; Tamże, 2649/18, b.p.
Członek Egzekutywa Komitet Miejsko-Gminny Kościerzyna PZPR 09-07-1976 16-05-1981 AP Gdańsk o. Gdynia, KM-G PZPR w Kościerzynie, 2666/1, b.p.; Tamże, 2666/7, b.p.; Tamże, 2666/16, b.p.; Tamże, 2666/17, b.p.; Tamże, 2666/18, b.p.; Tamże, 2666/19, b.p.; Tamże, 2666/20, b.p.; Tamże, 2666/21, b.p.; Tamże, 2666/25, b.p.
Członek Komisja Organizacyjna Komitet Miejsko-Gminny Kościerzyna PZPR 09-07-1976 AP Gdańsk o. Gdynia, KM-G PZPR w Kościerzynie, 2666/7, b.p.
Członek brak Komitet Miejsko-Gminny Kościerzyna PZPR 09-07-1976 14-02-1985 AP Gdańsk o. Gdynia, KM-G PZPR w Kościerzynie, 2666/1, b.p.; Tamże, 2666/2, b.p.; Tamże, 2666/7, b.p.; Tamże, 2666/8, b.p.; Tamże, 2666/9, b.p.; Tamże, 2666/10, b.p.; Tamże, 2666/11, b.p.; Tamże 2666/12, b.p.
Zastępca Przewodniczącego Komisja Organizacyjna Komitet Miejsko-Gminny Kościerzyna PZPR 04-01-1978 AP Gdańsk o. Gdynia, KM-G PZPR w Kościerzynie, 2666/7, b.p.
Członek Komisja Ekonomiczna i Spraw Socjalnych Komitet Miejsko-Gminny Kościerzyna PZPR 30-01-1980 AP Gdańsk o. Gdynia, KM-G PZPR w Kościerzynie, 2666/8, b.p.
Członek Wojewódzka Komisja Rewizyjna Komitet Wojewódzki Gdańsk PZPR 06-06-1981 AP Gdańsk, KW PZPR w Gdańsku, 2384/35, b.p.
Członek Komisja Ekonomiczna i Polityki Gospodarczej Komitet Miejsko-Gminny Kościerzyna PZPR 10-07-1981 AP Gdańsk o. Gdynia, KM-G PZPR w Kościerzynie, 2666/9, b.p.
Przewodniczący Komisja Uchwał i Wniosków Komitet Miejsko-Gminny Kościerzyna PZPR 12-12-1983 AP Gdańsk o. Gdynia, KM-G PZPR w Kościerzynie, 2666/11, b.p.
Członek Egzekutywa Komitet Miejsko-Gminny Kościerzyna PZPR 12-12-1983 14-02-1985 AP Gdańsk o. Gdynia, KM-G PZPR w Kościerzynie, 2666/2, b.p.; Tamże, 2666/12, b.p.; Tamże, 2666/28, b.p.; Tamże, 2666/29, b.p.; Tamże, 2666/30, b.p.; Tamże, 2666/31, b.p.
.