Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jan Stanisław
Nazwisko: Gabrielski
Miejsce urodzenia: Wilczewo
Data urodzenia: 27-03-1944
Imię ojca: Bolesław
Imię matki: Brak Danych
Dodatkowe informacje:

Wedle materiału aktowego: w PZPR od 1969;
1970-1971 st. asystent w Wyższej Szkole Rolniczej w Olsztynie;
1971-1973 instruktor, kierownik wydziału, sekretarz Zarządu Głównego ZMW;
1973-1975 wiceprzewodniczący Zarządu Głównego SZSP;
1975-1976 przewodniczący Zarządu Głównego Związku Socjalistycznej Młodzieży Wiejskiej;
w 1976 wiceprzewodniczący Zarządu Głównego ZSMP;
1976-1980 przewodniczący Zarządu Głównego Socjalistycznego Związku Studentów Polskich;
03.1976 - 08.1985 poseł na Sejm PRL VII-VIII kadencji;
Źródła: AAN sygn. XIC/41; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Członka KC Warszawa PZPR 12-1975 10-1980 Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 350.
Członek KC Warszawa PZPR 10-1980 07-1981 Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 350.
Członek sekretariat KC Warszawa PZPR 10-1980 07-1981 Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 350.
Kierownik Wydział Organizacji Społecznych, Sportu i Turystyki KC Warszawa PZPR 28-10-1980 26-10-1981 AAN sygn. XIC/41; Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR, red. K. Persak, s. 123.
Kierownik Wydział Społeczno-Zawodowy KC Warszawa PZPR 26-10-1981 24-07-1986 Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR, red. K. Persak, s. 139.
Członek KC Warszawa PZPR 07-1986 01-1990 Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 350.
Kierownik Wydział Polityczno-Organizacyjny KC Warszawa PZPR 24-07-1986 21-02-1989 Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR, red. K. Persak, s. 126.
.