Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-11-2018 09:38

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Pichla
Miejsce urodzenia: Wolica Ługowa
Data urodzenia: 13-06-1929
Imię ojca: Tomasz
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

W latach 1964-1969 zastępca rezydenta rezydentury paryskiej oficjalnie wicekonsul w Konsulacie Generalnym PRL w Paryżu (IPN BU 003175/236, k. 76-80). W 1969 na stanowisku starszego inspektora Departamentu I MSW na etacie niejawnym pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Konsularnego w MSZ (IPN BU 003175/236, k. 80-81).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU VII - 15-09-1953
IPN BU 003175/236, IPN BU 2174/6420 13473/V, CAW 1783/90/2817 akta osobowe
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII REFERENT - 15-09-1953
OS MBP WARSZAWA ROCZNY KURS PRZESZKOLENIA SŁUCHACZ - 15-10-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ IV REFERENT - 01-09-1954
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU VII - 01-09-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V, SEKCJA II REFERENT - 30-03-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 15-01-1956
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V, SEKCJA IV OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V OFICER OPERACYJNY - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, SAMODZIELNA SEKCJA "B" OFICER OPERACYJNY - 01-05-1959
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-08-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II STARSZY INSPEKTOR JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-11-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) ppłk 01-06-1964 30-09-1971