Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Zbigniew
Nazwisko: Dzięgielewski
Miejsce urodzenia: ŚWIĘTE JEZIORO
Data urodzenia: 03-10-1936
Imię ojca: Jan
Imię matki: Kazimiera
Dodatkowe informacje:

W okresie od 1.12.1959 do 14.07.1967 służba w MO. Od 7.09.1961 do 3.01.07.1962 Roczna Szkoła Oficerska Służby Bezpieczeństwa w CW MSW Legionowie (specjalność: obserwacja zewnętrzna). Od 3.10.1973 do 24.06.1976 ASW w Warszawie. Według opinii z 9.06.1981 jako kierownik Sekcji Wydziału IV KW MO w Suwałkach jednocześnie pełnił funkcję "nieetatowego zastępcy Naczelnika Wydziału". W czasie pozostawania w dyspozycji komendanta wojewódzkiego MO w Suwałkach (31.01.1983-15.07.1983) miejscem pełnienia służby był Wydział IV.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO SZCZECIN WYDZIAŁ "B", SEKCJA VII WYWIADOWCA - 15-07-1967
IPN Bi 101/654 654/V akta osobowe i karta
KW MO SZCZECIN DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 24-06-1976
KW MO SZCZECIN WYDZIAŁ III INSPEKTOR - 01-07-1976
KW MO SZCZECIN WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR - 01-09-1976
KW MO SUWAŁKI DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 16-12-1976
KW MO SUWAŁKI WYDZIAŁ IV STARSZY INSPEKTOR - 16-12-1976
KW MO SUWAŁKI WYDZIAŁ IV KIEROWNIK SEKCJI - 01-12-1978
KW MO SUWAŁKI WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-07-1981
KW MO SUWAŁKI DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA kpt. 31-01-1983 15-07-1983
.